Reklama

Reklama

W Krakowie szczepiono poza kolejnością. Dyrektor miejskiej jednostki zrezygnował

W Miejskim Dziennym Domu Pomocy Społecznej w Nowej Hucie w Krakowie poza kolejnością zaszczepiono cztery osoby. Jak donoszą lokalne media, to znajomi jednej z pracownic placówki. Z pracy zrezygnował dyrektor jednostki.

Pierwszy o sprawie poinformował w czwartek serwis LoveKrakow.

Niewykorzystane dawki

Reklama

Cztery osoby we wtorek miały otrzymać informację o możliwości zgłoszenia się na szczepienia i jeszcze tego samego dnia przyjęli dawki. Dyrektor nowohuckiej placówki zdecydował o zaszczepieniu osób poza kolejnością, ponieważ cztery dawki zostały niewykorzystane. Według nieoficjalnych źródeł zaszczepione osoby miały poniżej 70 lat i łączyła je znajomość z jedną z pracownic placówki.

- Wcześniej wszystkie osoby, które miały się zaszczepić, przyjęły szczepienie, stąd pozostałe cztery niewykorzystane dawki - podkreśliła Agnieszka Pers, rzeczniczka prasowa Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej (MOPS), które nadzoruje dom pomocy społecznej w Nowej Hucie.

Dodała, że w czwartek dyrektor Miejskiego Dziennego Domu Pomocy Społecznej "złożył rezygnację z pracy w związku z planowanym przejściem na emeryturę".

Rzeczniczka zaznaczyła, że to dyrektor danej jednostki miejskiej odpowiada za organizację szczepień. - Dyrektorzy byli informowani, że bezwzględnie mają przestrzegać zasad i po tej sytuacji w MDDPS zostało to po raz kolejny podkreślone przez dyrektora MOPS-u - powiedziała.

Szczepienia w DPS-ach

Szczepienia mieszkańców DPS-ów trwają od poniedziałku. W Krakowie zaszczepiono dotąd ponad 850 osób z 1651 zgłoszonych.

W całej Małopolsce do szczepień zgłosiło się 5328 pensjonariuszy domów pomocy społecznej, czyli ponad 70 proc. wszystkich mieszkańców DPS-ów.

W Małopolsce działają 93 domy pomocy społecznej, które oferują 8244 miejsca. Obecnie zajętych jest 7599.

Ładowanie...
Ładowanie...

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy