Reklama

Reklama

W Katowicach zmarł czteromiesięczny chłopiec. Był zakażony koronawirusem

W szpitalu w Katowicach zmarł czteromiesięczny chłopczyk z powiatu cieszyńskiego - podała we wtorek (3 listopada) Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna. Jak mówi rzeczniczka wojewody śląskiego Alina Kucharzewska, cierpiał na choroby współistniejące. Informacja znalazła się w raporcie dotyczącym śmiertelnych przypadków zakażeń koronawirusem. To najmłodsza ofiara epidemii w Polsce.

- Zmarły chłopczyk miał choroby współistniejące - powiedziała rzeczniczka wojewody śląskiego Alina Kucharzewska, nie podając szczegółów. Według nieoficjalnych informacji, niemowlę miało wrodzoną wadę serca.

- Chłopczyk zmarł w niedzielę po południu. W naszym szpitalu był od około 10 dni, trafił do nas już w stanie bardzo ciężkim, na OIOM - powiedział rzecznik Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach.

W woj. śląskim odnotowano we wtorek 2407 nowych przypadków zakażeń. Poinformowano o 31 kolejnych zgonach. Poza czteromiesięcznym dzieckiem są to głównie osoby w starszym wieku - miały od 60 do 94 lat (TUTAJ szczegóły nowego raportu).

Reklama

Do niedawna woj. śląskie było regionem, gdzie zanotowano najwięcej w kraju zakażeń koronawirusem; od tygodnia region jest pod tym względem na drugim miejscu, po Mazowszu. We wtorek liczba osób zakażonych od początku epidemii wynosiła w woj. śląskim 53 tys. 16. W regionie zmarły w sumie 974 osoby chorujące na COVID-19.

Z danych Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach wynika, że w poniedziałek w regionie zajęte było 1750 spośród 2078 łóżek dostępnych dla pacjentów z COVID-19 w szpitalach I, II i III poziomu. Zajęty były 152 na 199 dostępnych łóżek respiratorowych. Dane o sytuacji w tym zakresie we wtorek będą dostępne dzień później.

Ile osób w szpitalach?

Tymczasem Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że obecnie zajętych jest 18 160 łóżek z 25 902 przygotowanych dla pacjentów z COVID-19.

Pod respiratorem jest 1550 osób. Resort podaje, że dla zakażonych przeznaczonych jest w sumie 1979 urządzeń.

Kwarantanną objęto obecnie 421 582 osoby, a nadzorem sanitarno-epidemiologicznym 46 697. Do tej pory wyzdrowiało 159 986 osób.

Resort poinformował, że łącznie pobrano dotychczas 4 894 181 próbek od 4 712 224 osób. Lekarze rodzinni, odkąd uzyskali taką możliwość, zlecili pacjentom 672 388 testów w kierunku wykrycia wirusa SARS-CoV-2.

Ładowanie...
Ładowanie...
Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy