Reklama

Reklama

Unisław: Nauczycielka z koronawirusem. Sanepid nie widzi wskazań do nauczania zdalnego

Sanepid nie widzi wskazań do nauczania zdalnego w szkole w Unisławiu, gdzie wykryto zakażenie koronawirusem u nauczycielki. Osoby z kontaktu zostały objęte kwarantanną i czekają na testy. "Do piątku szkoła jest zamknięta na mocy decyzji o dniach dyrektorskich" - przekazał wójt Jakub Danielewicz.

Jak informowała we wtorek nauczycielka z Zespołu Szkół w Unisławiu (woj. kujawsko-pomorskie), jest ona zakażona koronawirusem. Dyrekcja placówki dostała informację o zakażeniu już po wtorkowym rozpoczęciu roku w placówce.

- Informację o zakażeniu koronawirusem nauczycielki z Zespołu Szkół w Unisławiu dyrekcja placówki otrzymała od sanepidu we wtorek. Ta osoba była chora i zgłosiła się na test, który niestety okazał się pozytywny - poinformował wójt gminy Unisław Jakub Danielewicz.

Dodał, że w największej szkole w jego gminie odbyło się we wtorek rano rozpoczęcie roku.

Reklama

Decyzja sanepidu

W środę wójt poinformował, że otrzymał pisemną odpowiedź od sanepidu ws. przejścia na tryb nauczania zdalnego.

- Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Chełmnie przeprowadził dochodzenie epidemiologiczne, w wyniku którego wszystkie osoby z bliskiego kontaktu z osobą zakażoną SARS-CoV-2 objęto kwarantanną i zostaną u nich wykonane badania, których wynik będzie podstawą do dalszego działania inspekcji sanitarnej. Na chwilę obecną w opinii PPIS w Chełmnie zdrowie uczniów nie jest zagrożone, a podjęte działania pozwalają na ograniczenie dróg szerzenia się zakażenia" - czytamy w odpowiedzi udzielonej wójtowi przez Sanepid, którą włodarz gminy udostępnił PAP.

PPIS w Chełmnie poinformował, że nie ma obecnie wskazań do zmiany trybu nauczania ze stacjonarnego na zdalny.

Dni dyrektorskie do końca tygodnia

Wcześniej dyrektor szkoły, który również znajduje się na kwarantannie, podjął decyzję o dniach dyrektorskich obowiązujących do piątku 4 września.

- W czwartek osoby objęte kwarantanną będą testowane. W piątek mają być znane wyniki. Dalsze decyzje zostaną podjęte w piątek po przeanalizowaniu tych wyników - przekazał wójt.

W Zespole Szkół w Unisławiu, na który składają się szkoła podstawowa, branżowa i liceum ogólnokształcące, uczy się kilkaset dzieci.

Kujawsko-Pomorski kurator oświaty Marek Gralik powiedział, że zastosowanie instrumentu dni dyrektorskich jest autonomiczną decyzją, którą może podjąć każdy dyrektor szkoły. Roczna pula takich dni uzależniona jest od typu szkoły, ale kuratorium co do zasady nie ingeruje w ich wykorzystanie.

- Dyrektor podjął taką decyzję i ma do tego prawo. W przypadku dni dyrektorskich nie musi nas nawet o tym informować, ale potwierdzam, że otrzymaliśmy taką informację - podkreślił Gralik.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy