Reklama

Reklama

Uczniowie w pandemii. Prof. Paweł Januszewicz o niepokojących wynikach badań

Naukowcy nie mają wątpliwości - pandemia ma negatywny wpływ na zdrowie i życie uczniów. Prof. Paweł Januszewicz, ekspert medyczny Fundacji Polsat, w programie "Nowy Dzień w Polsat News" odniósł się do ostatnich danych na ten temat, które opublikował tygodnik "Jama Network". - 50 straconych dni szkolnych wiąże się ze skróceniem długości życia populacji dzieci zamkniętych teraz w domach - wskazywał na antenie.

Tygodnik "Jama Network" wydawany jest przez Amerykańskie Towarzystwo Medyczne. Statystyki tam opublikowane wskazują, że sytuacja pandemiczna ma bardzo zły wpływ na uczniów, i to pod wieloma aspektami.

- Dane mówią wprost, że dzieci w czasie ostatniego roku szkolnego straciły średnio około 50 dni. To ma negatywne konsekwencje nie tylko na psychikę, otyłość czy wzrost zaburzeń lękowych. Przede wszystkim zaburzona została naturalna edukacja - tłumaczył prof. Januszewicz na antenie Polsat News. - 50 straconych dni szkolnych wiąże się ze skróceniem długości życia dzieci - dodawał. 

Reklama

Zdaniem naukowców - kontynuował - dzieci uczące się w trybie zdalnym nie notują takich postępów jak w przypadku nauki w tradycyjnym trybie, co z kolei wiąże się z tym, że w przyszłości mogę mieć problemy ze znalezieniem dobrej pracy. Dlatego tak ważne, według eksperta medycznego Fundacji Polsat, jest powrót wszystkich dzieci do placówek.

- Dzięki temu ludzie w przyszłości będą mieli szanse normalnie funkcjonować i nie pogrążą się w biedzie oraz wielochorobowości - wskazywał.

Cała rozmowa z prof. Januszewiczem dostępna jest TUTAJ

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje