Reklama

Reklama

Tylu Polaków zaszczepiono już dwiema dawkami. Oficjalne dane

Do środy rano łącznie w Polsce wykonano ponad 1,3 mln szczepień na koronawirusa. Dwiema dawkami szczepionki na COVID-19 zaszczepiono już ponad 289 tys. osób.

Z danych udostępnionych na rządowej stronie wynika, że w środę do godz. 10.30 w Polsce wykonano łącznie 1 342 435 szczepień, z czego jedną dawką 1 053 245, a 289 190 dwiema.

Dane rządowe na środę rano wskazują również na 1007 niepożądanych odczynów poszczepiennych. 3170 szczepionek zostało zutylizowanych.

Łączna liczba dawek szczepionek dostarczonych do Polski wynosi 1 986 090.

Między innymi do tej pory na Dolnym Śląsku wykonano niemal 120 tys. szczepień. Ostatniej doby szczepionkę podano prawie 10 tys. osób. Najwięcej - ponad 52 tys. - wykonano we Wrocławiu. Drugą dawkę preparatu przyjęło 28,6 tys. osób.

Reklama

Śląsk: Nie ma czym szczepić

Ponad 76,5 tys. osób zaszczepiono dotychczas w Lubelskiem, w tym ponad 15 tys. otrzymało drugą dawkę - wynika z rządowego raportu szczepień. Ostatniej doby, według opublikowanych w środę danych rządowych, w tym regionie szczepionkę przyjęło ponad 7 tys. osób. Najwięcej zastrzyków - prawie 29 tys. - wykonano w Lublinie, ponad 5 tys. w powiecie puławskim, ponad 3,8 tys. w Białej Podlaskiej, ponad 3,7 tys. w Zamościu i ponad 2,6 tys. w Chełmie.

Do tej pory zaszczepiono ponad 115 tys. mieszkańców Wielkopolski. Ponad 25 tys. osób otrzymało drugą dawkę preparatu przeciw COVID-19 - poinformował w środę Wielkopolski Urząd Wojewódzki. Od początku akcji szczepień do środowego poranka placówki w regionie otrzymały w sumie ponad 134 tys. dawek szczepionek przeciwko COVID-19. Kolejne 5,5 tys. preparatów jest transportowanych do punktów szczepień.

Jeśli chodzi o Śląsk, to pracownicy punktów szczepień przyznają, że mogliby szczepić znacznie więcej osób, ale nie mają czym. Również wojewoda śląski Jarosław Wieczorek podczas poniedziałkowej konferencji prasowej w Katowicach podkreślił, że możliwości techniczne i organizacyjne są znacznie większe, niż wykorzystywane obecnie i zapewnił, że służba zdrowia w regionie może zwielokrotnić liczbę szczepień, jeśli tylko do Polski i województwa przyjdą dostawy.

Gdzie szukać informacji o szczepieniach?

We wtorek w woj. mazowieckim wykonano 16 854 szczepienia przeciwko COVID-19, z czego 9 461 szczepień to szczepienia drugą dawką preparatu - wynika z rządowego raportu z wykonanych szczepień. Najwięcej szczepień ostatniego dnia wykonano w Warszawie - 8 502.

Na Śląsku, według danych rządowych, dzienna liczba szczepień wyniosła 11,7 tys. To drugi region, po Mazowszu (16,8 tys.), gdzie wykonano najwięcej dziennych szczepień. Na kolejnym miejscu zestawienia znalazło się województwo dolnośląskie, gdzie dzienna liczba szczepień wyniosła 9,3 tys.

Rząd zachęca, by szukać informacji o szczepieniach w wiarygodnych źródłach. Pod adresem www.gov.pl/web/zweryfikuj-numer/weryfikacja zamieszczono już wszystkie numery kontaktowe, pod którymi udzielane są informacje na temat koronawirusa i szczepień.

25 stycznia ruszyły szczepienia populacyjne - po grupie zero, w której byli m.in. medycy, szczepionkę otrzymują osoby z grupy pierwszej, na początek seniorzy po siedemdziesiątce. 

Ładowanie...

Reklama

Reklama

Reklama