Reklama

Reklama

TVP Info: Polska jako pierwsza zostanie zaopatrzona przez USA w szczepionkę na koronawirusa

Donald Trump pytany podczas konferencji prasowej, czy Polska uzyska szybki dostęp do szczepionki na Sars-Cov-2, odpowiedział twierdząco. "Być może czeka nas wkrótce piękna niespodzianka" - dodał. Według stacji TVP Info, nasz kraj jako pierwszy zostanie zaopatrzony przez USA w szczepionkę na koronawirusa.

Polska jako pierwsza zostanie zaopatrzona przez USA w szczepionkę na koronawirusa - informuje nieoficjalnie TVP Info po spotkaniu prezydentów Polski i USA. 

Ustalenia po spotkaniu Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem.

Prezydenci Polski i USA: Andrzej Duda i Donald Trump zostali zapytani na konferencji prasowej, czy jest szansa, by Polska uczestniczyła w opracowywaniu i uzyskała wczesny dostęp zarówno do szczepionki, jak i leków na koronawirusa. "Pracujemy bardzo mocno nad jednym i drugim, znajdujemy świetne odpowiedzi. Myślę, że czeka nas bardzo fajna i piękna niespodzianka, szybciej niż mogliście się państwo spodziewać" - powiedział Trump.

Reklama

Podkreślił, że Polska będzie angażowana "zarówno z punktu widzenia pomocy, jak i z punktu widzenia opieki nad Polakami, kiedy już będziemy mieli tę szczepionkę". "Myślę, że będzie to bardzo szybko" - dodał.

Prezydent Duda wskazywał, że Polska zaangażowała się we współpracę i "sojusznicze wspieranie - choćby w symbolicznym wymiarze - Stanów Zjednoczonych w walce z koronawirusem".

"W oczywisty sposób zakładam, że biorąc udział w pracach badawczych i tym samym będąc współtwórcami tych leków i szczepionek, Polacy będą mogli liczyć na to, że będą one dostępne dla Polaków jak najwcześniej" - powiedział Duda. Dodał, że taka jest jego intencja we współpracy z USA, aby jak najszybciej doprowadzić do tego, żeby szczepionki na koronawirusa były dostępne dla Polaków i innych społeczeństw.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy