Reklama

Reklama

Tusk odpowiada na zaproszenie od premiera. "Chyba zablokowali im Pegasusa"

We wtorek w KPRM odbędzie się spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z przedstawicielami opozycji - potwierdził rzecznik rządu Piotr Müller. Tematem będzie sytuacja pandemiczna w Polsce. Do zaproszenia od szefa rządu odniósł się w mediach społecznościowych przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk.

"Mateusz pragnie osobiście wysłuchać zdania opozycji. Chyba rzeczywiście zablokowali im Pegasusa" - napisał na Twitterze Donald Tusk

- Zaproszenie dostaliśmy dziś w nocy. Jutro będzie nasza oficjalna odpowiedź, czy i ewentualnie kto będzie uczestniczył w spotkaniu - przekazał z kolei szef klubu KO Borys Budka.

Gawkowski: Jesteśmy bliżej pójścia

Szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski poinformował, że na razie Lewica dysponuje tylko zaproszeniem premiera opublikowanym w mediach społecznościowych. - Czekamy na oficjalne zaproszenie i jutro będzie odpowiedź - zapewnił.

Reklama

- Lewica zawsze uczestniczyła w spotkaniach, które decydowały o życiu i zdrowiu Polaków. Mamy nadzieję, że to spotkanie jest na poważnie, a nie tylko po to, żeby przykryć błędy rządu. Jesteśmy bliżej pójścia, ale ostateczna decyzja zapadnie jutro - dodał.

Poseł PSL Dariusz Klimczak zapewnił, że na tym spotkaniu nie zabraknie przedstawiciela jego ugrupowania. - Tak, wybieramy się na spotkanie. Najprawdopodobniej reprezentował będzie nas Władysław Kosiniak-Kamysz - dodał.

Rzecznik Koła Parlamentarnego Porozumienie Jan Strzeżek napisał w niedzielę w mediach społecznościowych, że we wtorek na spotkaniu z premierem będzie poseł Michał Wypij. "Ponownie przedstawimy rządowi realne propozycje zmian, które rzeczywiście pomogą walczyć o zdrowie i życie Polaków. Każdy dzień zwłoki rządu = kolejne setki polskich rodzin w żałobie" - podkreślił Strzeżek.

Konfederacja nie poprze ustawy HocaPrzewodniczący koła Konfederacja Jakub Kulesza przyznał, że zaproszenie premiera dotarło do jego ugrupowania z mediów. - Do mnie jako do przewodniczącego koła na żadną skrzynkę nie dotarło. Być może w formie pisemnej dotrze jutro z rana - dodał. 

- Chyba jesteśmy jedynym ugrupowaniem, które nigdy nie odmówiło udziału w tego typu spotkaniu, więc tak - odpowiedział zapytany o to, czy oddeleguje kogoś do udziału w spotkaniu. 

- Nasze oczekiwania są odmienne od oczekiwań wszystkich innych ugrupowań - chcemy, żeby ustawa Hoca, która będzie umożliwiała zwalnianie ludzi za to, że się nie zaszczepili nie ujrzała światła dziennego, czyli żeby nie wyszła z Sejmu - podkreślił.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy