Reklama

Reklama

Trzecia dawka szczepionki. Będzie oficjalna rekomendacja

Trzecia dawka szczepionki będzie konieczna? - ​Wielu profesorów się na ten temat wypowiadało. Wielu profesorów także jest zgodnych, więc myślę, że ta oficjalna informacja albo dzisiaj albo jutro zostanie państwu przedstawiona - powiedział we wtorek w Polsat News wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Kraska przypomniał, że w poniedziałek obradowała Rada Medyczna z premierem Mateuszem Morawieckim i ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim.

Przyznał, że w rozmowach pojawił się temat obowiązku szczepień przeciwko COVID-19 dla poszczególnych grup zawodowych. - O tym wczoraj była dość żywa dyskusja na Radzie Medycznej, o szczepieniach pewnych grup, szczególnie grup narażonych na zakażenie i ewentualną hospitalizację i śmierć - sprecyzował.

Obostrzenia zależne od wyszczepienia regionu

Dodał, że dyskutowano także na temat podawania trzeciej dawki szczepionki. - Wielu profesorów się na ten temat wypowiadało. Wielu profesorów także jest zgodnych, więc myślę, że ta oficjalna informacja albo dzisiaj albo jutro zostanie państwu przedstawiona - poinformował Kraska.

Reklama

Zaznaczył, że rząd rozważa także wprowadzenie obostrzeń w regionach, gdzie najmniej osób zaszczepiło się przeciwko COVID-19. - Prawdopodobnie taka regionalizacja będzie musiała nastąpić, jeżeli ta czwarta fala (nadejdzie - red.) - mówił. Zastrzegł, że wprowadzając obostrzenia rząd nie będzie opierał się tylko na liczbie nowych przypadków zakażenia koronawirusem w danym regionie, ale też na poziomie wyszczepienia jego mieszkańców.

Wiceminister zdrowia poinformował też, że na razie nie ma decyzji o wprowadzaniu obostrzeń dla wszystkich osób niezaszczepionych.

We wtorek ministerstwo poinformowało o 233 nowych zakażeniach. Zmarło osiem kolejnych osób.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje