Reklama

Reklama

Tomasz Grodzki o ustawie ws. wsparcia hotelarzy i gastronomii: Czekamy w "blokach startowych"

Sejm powinien zebrać się jak najszybciej - stwierdził we wtorek marszałek Senatu Tomasz Grodzki. Zapowiedział, ze jeśli Sejm uchwali ustawę wspierającą branżę hotelarską i gastronomiczną, Senat zbierze się wcześniej, niż przewidują to obecnie obowiązujące ustalenia.

Zgodnie z harmonogramem prac, najbliższe posiedzenie Senatu zaplanowane jest na 25, 26 i 27 listopada.

Grodzki był pytany przez dziennikarzy w Sejmie, czy Senat zbierze się wcześniej, by zająć się przepisami, które mają pomóc branżom poszkodowanym w wyniku epidemii koronawirusa. - Senat jest gotowy, czekamy, jesteśmy przygotowani na obradowanie, natomiast piłka jest po stronie Sejmu. Hotelarze, gastronomicy czekają z zaniepokojeniem i dziwią się, dlaczego ważna dla nich ustawa jest w niezrozumiały sposób opóźniana - powiedział Grodzki.

Podkreślił, że Sejm powinien zebrać się jak najszybciej. - Jako Senat chciałem zadeklarować, że czekamy w blokach startowych - dodał Grodzki.

Reklama

"Senat zbierze się szybciej"

Na uwagę, że Senat ma się zebrać dopiero pod koniec listopada, Grodzki zadeklarował możliwość przyśpieszenia prac. - Chciałem zadeklarować, że jeżeli Sejm uchwali ustawę covidową, wspierającą ledwo zipiącą branżę hotelarską i gastronomiczną, Senat zbierze się wtedy szybciej - powiedział Grodzki.

Zaplanowane pierwotnie na 4-5 listopada posiedzenie Sejmu zostało przełożone na 18-19 listopada. Zmianę terminu posiedzenia tłumaczono względami epidemicznymi. Według opozycji, powód jest polityczny i wynika z braku większości PiS w ewentualnych głosowaniach; PiS temu stanowczo zaprzecza. W sobotę lider PO Borys Budka ponowił apel opozycji o szybkie zwołanie posiedzenia Sejmu. 

Reklama

Reklama

Reklama