Reklama

Reklama

Tomasz Grodzki i Stanisław Karczewski nawzajem się zaszczepią

We wtorek wieczorem wspólnie na koronawirusa mają zaszczepić się marszałek Senatu Tomasz Grodzki (KO) i były marszałek izby Stanisław Karczewski (PiS). - Lekarz da się zaszczepić lekarzowi - powiedział Grodzki. - Chodzi o to, żeby pokazać, że sprawa szczepień jest ponad podziałami politycznymi - dodał. Będzie to można zobaczyć na żywo w Polsat News.

Reklama

Były marszałek Senatu Stanisław Karczewski, z zawodu lekarz, zadeklarował w przedświąteczny weekend, że proponuje wzajemne zaszczepienie się prezesowi PSL Władysławowi Kosiniakowi-Kamyszowi, także lekarzowi, w odpowiedzi na jego wcześniejszą zapowiedź, że polityk ludowców mógłby zaszczepić prezydenta Andrzeja Dudę.

Reklama

Po tygodniu Karczewski przyznał, że ze strony prezesa PSL nie było odzewu. - Będę się z kimś innym szczepił - powiedział Karczewski. Dodał, że wszystko będzie wiadomo we wtorek. - Nie wiem, czy ta osoba sobie życzy, żeby mówić na ten temat. Jutro będzie informacja. Będę się szczepił, będę namawiać, ale ponieważ pan Kosiniak-Kamysz nie zareagował - nie będę na niego czekał - dodał.

- To będzie lekarz. Lekarz da się zaszczepić lekarzowi. To jest ważniejsza osoba od Władysława Kosiniaka-Kamysza - podkreślił tajemniczo były marszałek Senatu.

Tą osobą, jak się okazało, jest obecny marszałek Senatu Tomasz Grodzki, który potwierdził, że zaszczepi się wspólnie z Karczewskim.

Obaj mają się zaszczepić równocześnie i publicznie, we wtorek przed godz. 20 w szpitalu MSWiA w Warszawie.

- Chodzi o to, żeby pokazać, że sprawa szczepień jest ponad wszelkimi podziałami politycznymi - powiedział Tomasz Grodzki. Jest to też, dodał, forma upowszechniania informacji o szczepieniu i forma nakłonienia Polaków do niego.

Obaj marszałkowie - obecny Tomasz Grodzki i były Stanisław Karczewski - są lekarzami i mają do czynienia z chorymi na COVID-19. Są więc w tzw. grupie zero, która zgodnie z decyzjami rządu ma być szczepiona w pierwszej kolejności.

Tomasz Grodzki jest profesorem medycyny i torakochirurgiem. Jest senatorem od 2015 roku. Funkcję marszałka sprawuje od początku X kadencji Senatu, czyli od listopada 2019 roku. Stanisław Karczewski jest specjalistą chirurgii ogólnej. Jest senatorem od 2005 roku, był marszałkiem Senatu IX kadencji (2015-19), a także wicemarszałkiem Senatu (2011-15, 2019-20). 

---------------------------------------

Samochód 20-lecia na 20-lecie Interii!

ZAGŁOSUJ i wygraj ponad 20 000 złotych - kliknij! 

Zapraszamy do udziału w 5. edycji plebiscytu MotoAs. Wyjątkowej, bo związanej z 20-leciem Interii. Z tej okazji przedstawiamy 20 modeli samochodów, które budzą emocje, zachwycają swoim wyglądem oraz osiągami. Imponujący rozwój technologii nierzadko wprawia w zdumienie, a legendarne modele wzbudzają sentyment. Bądź z nami! Oddaj głos i zdecyduj, który model jest prawdziwym MotoAsem! 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje