Reklama

Reklama

Tłumy turystów pod Tatrami. Policja podsumowuje weekend

Według policji zachowanie turystów pod Tatrami uległo zdecydowanej poprawie w stosunku do ubiegłego tygodnia. - W weekend porządku pilnowało tu więcej policyjnych patroli - podkreślił rzecznik zakopiańskiej policji Roman Wieczorek. Funkcjonariusze wystawili jednak więcej mandatów za brak maseczek niż przed tygodniem.

- Widać zdecydowaną poprawę w zachowaniu turystów i przestrzeganiu obostrzeń w porównaniu do ubiegłego weekendu. Było o wiele spokojniej. Zwiększyła się też liczba policyjnych patroli - powiedział asp. Roman Wieczorek.

Madatów więcej niż przed tygodniem

Policjanci od piątku do poniedziałku rano przeprowadzili w powiecie tatrzańskim 264 interwencje: nałożono 298 mandatów karnych, z czego 257 dotyczyło braku maseczek. 81 wniosków o ukaranie trafiło do sądu, z czego 71 dotyczyło braku maseczek. 

Jedna osoba została zatrzymana za usiłowanie wręczenia policjantom łapówki. Zatrzymano też jedną osobę za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy.

Reklama

Policjanci ujawnili także pięć nieprawidłowości w transporcie zbiorowym - chodzi o przeładowane pasażerami busy.

Nie powtórzyły się incydenty

- Sceny z poprzedniego weekendu, kiedy tłumy turystów bawiły się na Krupówkach, już się nie powtórzyły. Nasycenie policyjnych patroli na Krupówkach, ale także w innych miejscach powiatu tatrzańskiego, między innymi w Białce Tatrzańskiej, było bardzo duże - powiedział rzecznik zakopiańskiej policji.

Podczas weekendu porządku w Zakopanem pilnowały dodatkowe siły policji z Krakowa.

W poprzedni weekend policjanci pod Tatrami interweniowali blisko 300 razy i nałożyli wówczas 164 mandaty karne, głównie za brak maseczek.

Nie czekaj do ostatniej chwili, pobierz za darmo program PIT 2020 lub rozlicz się online już teraz!


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje