Reklama

Reklama

Szybsze szczepienie drugą dawką? Michał Dworczyk odpowiada

Rząd rozważa możliwość skrócenia odstępu między podaniem pierwszej i drugiej dawki w przypadku szczepionek dwudawkowych. - Czekamy na rekomendację Rady Medycznej przy premierze w tej kwestii - powiedział w niedzielę szef KPRM, pełnomocnik rządu do spraw programu szczepień Michał Dworczyk.

- Jeśli chodzi o skrócenie terminu pomiędzy pierwszym a drugim szczepieniem, jak również skrócenie czasu oczekiwania ozdrowieńców, to czekamy na opinie i rekomendacje w tej sprawie Rady Medycznej - powiedział Dworczyk.

Pytany o to, kiedy można się spodziewać decyzji, odpowiedział: "Poprosiliśmy naukowców z Rady Medycznej o opinię pod koniec ubiegłego tygodnia i czekamy".

Krótsze odstępy?

O tym, że rząd planuje, by drugą dawkę Pfizera i Moderny można było podawać już po 21 dniach, a AstraZeneki nie po 12, a po 6 tygodniach podało w niedzielę RMF FM.

Premier Mateusz Morawiecki informował w sobotę na Facebooku, że w Polsce wykonano ponad 10 milionów szczepień pierwszą dawką. Ponad 3,5 mln osób otrzymało już dwie dawki lub było szczepionych preparatem jednodawkowym.

Reklama


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje