Reklama

Reklama

Szpital Narodowy wznawia działalność. Wiceszef MSWiA podał szczegóły

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Błażej Poboży poinformował, że w czwartek, o godz. 17 Szpital Narodowy w Warszawie miał wznowić działanie i przyjąć pierwszych pacjentów. - Osiągnęliśmy pełną gotowość, mamy kadrę i sprzęt - powiedział Poboży.

Szpital na PGE Narodowym, zarządzany przez Centralny Szpital Kliniczny MSWiA w stolicy, wznawia działanie w czwartek, o godz. 17. Od tej godziny ma też przyjmować pierwszych pacjentów.

- Osiągnęliśmy pełną gotowość. Mamy kadrę, sprzęt i możemy po raz drugi wspomóc stołeczny system ochrony zdrowia, poprawiając liczbę dostępnych łóżek covidowych w Warszawie - powiedział Poboży, który w resorcie nadzoruje Departament Zdrowia.

Ósmy szpital tymczasowy w województwie

Zgodnie z decyzją wojewody mazowieckiego w szpitalu gotowych będzie na razie 100 łóżek covidowych, w tym 10 respiratorowych. Jak zaznaczył wiceszef MSWiA, od grudnia może zostać rozszerzony do 285 łóżek, a potem zależnie od rozwoju sytuacji.

Reklama

Poboży za uruchomienie szpitala podziękował kierownikowi placówki i pracownikom CSK MSWiA. - Dziękuję dyrektorowi Arturowi Zaczyńskiemu i jego ekipie z Centralnego Szpitala Klinicznego za determinację i poświęcenie w pracy nad jak najszybszą reaktywacją Szpitala Narodowego - powiedział.

Szpital Narodowy, zgodnie z decyzjami wojewody i ministra zdrowia, to ósmy szpital tymczasowy, jaki będzie teraz działał w województwie mazowieckim.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy