Reklama

Reklama

Szkoły znów otwarte. Start zajęć opiekuńczych i konsultacji przed egzaminami

​Od poniedziałku, 25 maja, uczniowie klas od I do III w szkołach podstawowych mogą brać udział w zajęciach opiekuńczych. Maturzyści i ósmoklasiści mogą zaś skorzystać z konsultacji z nauczycielami na terenie szkoły. To kolejny etap powrotu do stacjonarnych zajęć w placówkach oświatowych.

Szkoły mogą zorganizować konsultacje ze wszystkich przedmiotów. "Szczególnie chodzi tu o przedmioty, z których maturzyści i ósmoklasiści będą zdawali egzaminy" - poinformowała rzeczniczka Ministerstwa Edukacji Narodowej Anna Ostrowska.

Nie wszyscy maturzyści i ósmoklasiści muszą uczestniczyć w konsultacjach. Te są przewidziane dla chętnych. 

"Wymiar tych konsultacji będzie uzależniony od potrzeb ucznia, a także warunków danej szkoły. Konsultacje są dobrowolne dla ucznia, natomiast dyrektor szkoły jest zobowiązany do tego, żeby je zorganizować" - wyjaśniła Anna Ostrowska.

Reklama

Matury rozpoczną się 8 czerwca, a egzamin ósmoklasisty - 16 czerwca.

MEN apeluje także do dyrektorów, by umożliwili konsultacje przed egzaminami uczniom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Od 1 czerwca na konsultacje do szkoły będą mogli przyjść uczniowie pozostałych klas.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy