Reklama

Reklama

Szczepienie przeciw COVID-19 drugą dawką. Rząd zdecydował o zmianie

- Od 1 lipca szczepienia przeciw COVID-19 drugą dawką będzie możliwe w dowolnym punkcie szczepień - poinformował pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk.

- By zwiększyć liczbę zaszczepionych wprowadzamy następujące rozwiązania od 1 lipca szczepienia drugą dawką będą się odbywały w dowolnym punkcie. Każdy, kto zaszczepił się pierwszą dawką, będzie mógł znaleźć sobie termin w dowolnym punkcie i zaszczepić się drugą dawką - poinformował Michał Dworczyk na konferencji prasowej zwołanej we wtorek. 

Przyznał, że dorośli Polacy nie są przyzwyczajeni do szczepień i przywołał kwestię szczepienia przeciw grypie. - WHO daje wytyczne, aby osoby powyżej 65 roku życia przeciwko grypie były zaszczepione w co najmniej 75 procentach - powiedział dodając, że w Holandii jest to 75 proc., w Wielkiej Brytanii 68 proc., w Danii 43 proc., a w Polsce ok. 10 proc. - To pokazuje, jak mamy jeszcze dużo do zrobienia, jeśli chodzi o promocję szczepień - stwierdził Dworczyk.

Reklama

Rząd wprowadza także ułatwienia dla seniorów - m.in. bezpośredni kontakt z osobami powyżej 70 roku życia oraz zespoły wyjazdowe, które będą szczepić starsze osoby.

Dotychczas w Polce wykonano 18 mln 300 tys.szczepień. Blisko 13 mln osób zostało zaszczepionych pierwszą dawką. - W ostatnich tygodniach notujemy szczepienia na poziomie około 2 mln tygodniowo - poinformował Michał Dworczyk. 

Dostawy szczepionki Pfizer będą podwojone

Michał Dworczyk poinformował też, że od 31 maja dostawy szczepionki Pfizer będą podwojone. - Dzisiaj bardzo wyraźnie kończy się ten etap, kiedy największym wyzwaniem dla nas było pozyskanie szczepionki. One już są - mówił. 

- Zakładamy, że w czerwcu już problemów z dostępem do szczepionek nie będzie - dodał. 

Czytaj także: Będą specjalne bonifikaty dla zaszczepionych. Szczegóły 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy