Reklama

Reklama

Szczepienia w Polsce. Rzecznik rządu: Będą nowe rozwiązania

Pewnego rodzaju rozwiązania nowe chcemy zaprezentować, być może one jeszcze dziś zostaną pokazane - zapowiedział w środę rzecznik rządu Piotr Müller, pytany o propozycje rządu dotyczące promocji szczepień.

Dopytywany w radiowej Trójce, czy będzie to rozwiązanie zachęcające do szczepień i zmuszające do nich, odpowiedział, że chodzi o "nowe rozwiązania, które zachęcają do szczepień".

- Chcemy podsumować szereg działań, które zostały do tej pory podjęte, bo mam wrażenie, że część opinii publicznej nie wie o kilkudziesięciu dużych programach, które powodują, że w każdym miejscu zbieramy dodatkowe kilkadziesiąt czy kilkaset osób w różnych miejscach Polski - mówił Müller.

"Nie chcemy odtrąbiać sukcesu"

Müller zwracał uwagę, że ostatnio tempo spadku liczby szczepień zmalało.

Reklama

- Liczba osób zaszczepionych wcale nie jest taka mała, jakby się wydawało, ale nie chcemy w żaden sposób odtrąbiać sukcesu - powiedział.

Ładowanie...

Rzecznik rządu przypomniał, że "nie ma chyba żadnego kraju Unii Europejskiej, który by wprowadził obowiązkowe szczepienia o charakterze powszechnym".

W kilku krajach jest natomiast obowiązkowe szczepienie dla personelu medycznego.

- Na podstawie rekomendacji rady medycznej rozważamy takie rozwiązanie w zakresie służby zdrowia, natomiast co do innych grup zawodowych żądnych decyzji jeszcze nie ma - podkreślił rzecznik. 


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje