Reklama

Reklama

Szczepienia przeciwko COVID-19. Duża dostawa preparatu Pfizer/BioNTech

W poniedziałek dotarła do Polski dostawa 1,2 mln szczepionek od firmy Pfizer/BioNTech. Rząd rozważa skrócenie odstępu między podaniem pierwszej i drugiej dawki szczepionek. Rada ministrów czeka w tej kwestii na rekomendację Rady Medycznej przy premierze.

- Przed godziną 6:00 wylądował samolot ze szczepionkami Pfizer/BioNTech - poinformował reporter Polsat News Mateusz Białkowski. Po godzinie 9:00 transport 1,2 mln szczepionek ruszył z lotniska do magazynu Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych w Wąwale. 

W kolejnych dniach - jak przekazał prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych Michał Kuczmierowski - planowane są także dostawy preparatów pozostałych firm. We wtorek planowana jest dostawa 114 tys. szczepionek Johnson & Johnson, w środę 200 tys. AstraZeneca, a w piątek lub sobotę 250 tys. szczepionek Moderna.

Reklama

Od niedzieli wszyscy pacjenci, którzy do 9 maja 2021 r. skończyli 18 lat mogą już wybrać swój termin i miejsce szczepienia.

Skrócenie odstępu między dawkami?

- Jeśli chodzi o skrócenie terminu pomiędzy pierwszym a drugim szczepieniem, jak również skrócenie czasu oczekiwania ozdrowieńców, to czekamy na opinie i rekomendacje w tej sprawie Rady Medycznej - powiedział szef KPRM, pełnomocnik rządu do spraw programu szczepień Michał Dworczyk.

Pytany o to, kiedy można się spodziewać decyzji, odpowiedział: - Poprosiliśmy naukowców z Rady Medycznej o opinię pod koniec ubiegłego tygodnia i czekamy.

O tym, że rząd planuje, by drugą dawkę Pfizera i Moderny można było podawać już po 21 dniach, a AstraZeneki nie po 12, a po 6 tygodniach podało w niedzielę RMF FM.

Ładowanie...

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy