Reklama

Reklama

Szczepienia przeciw COVID-19. Zapisy dla roczników 1986-1987

O północy w poniedziałek 3 maja rozpoczęła się rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla osób z roczników 1986-1987, czyli 35- i 34-latków. Na przyjęcie preparatu mogą zapisywać się też wszystkie starsze roczniki.

26 kwietnia nastąpiła zmiana w zapisach na szczepienia przeciw COVID-19 - umożliwiono rejestrację dwóm kolejnym rocznikom dziennie. W sobotę, 1 maja, uruchomiono zapisy dla osób urodzonych w latach 1984-1985. W niedzielę 2 maja nastąpiła jednodniowa przerwa w otwieraniu zapisów dla kolejnych grup. Z kolei w poniedziałek 3 maja rozpoczęły się zapisy dla osób z roczników 1986-1987.

Przypominamy też - 28 kwietnia rozpoczęła się rejestracja dla osób w wieku 30-39 lat, które na początku roku (pomiędzy styczniem i marcem) wypełniły specjalny formularz online i zadeklarowały chęć zaszczepienia się. 

Reklama

4 maja natomiast uruchomiona zostanie rejestracja dla osób w wieku 18-29 lat, które wypełniły wspomniany formularz.

W długi weekend majowy w 16 miastach w kraju uruchomiono mobilne punkty szczepień, gdzie bez zapisywania się można przyjąć jednodawkową szczepionkę przeciw COVID-19 firmy Johnson & Johnson. W związku z dużym zainteresowaniem Polaków tą akcją w miejscach, gdzie wykorzystane zostaną wszystkie dostarczone dawki (w sumie 3,5 tys. na punkt), mobilne punkty szczepień wcześniej zakończą działalność.

Jak się zapisać na szczepienie przeciwko COVID-19?

E-rejestracja na stronie głównej pacjent.gov.pl. Zalogujesz się tam przez profil zaufany lub korzystając z dowodu osobistego z warstwą elektroniczną. Po zalogowaniu system zaproponuje pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się najbliżej twojego adresu. Po zakończeniu rezerwacji otrzymasz SMS z potwierdzeniem. Później - dzień przed planowanym terminem system przypomni ci o szczepieniu.

Bezpłatna infolinia - 989. Dzwoniąc na nią, możesz zarejestrować siebie lub kogoś ze swoich bliskich. Do zapisu potrzebny jest numer PESEL. Jeśli podczas rejestracji podasz swój numer kontaktowy, na telefon otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówionej wizyty szczepienia. Podczas rejestracji otrzymasz termin i miejsce szczepienia.

SMS o treści "SzczepimySie" na numer 880 333 333. Wówczas połączysz się z systemem, który przeprowadzi Cię przez rejestrację krok po kroku. Początkowo zostaniesz poproszony o podanie numeru PESEL, a potem kodu pocztowego. System rejestracyjny zaproponuje najbliższy wolny termin szczepienia w punkcie położonym w pobliżu twojego miejsca zamieszkania. W przypadku niedogodności terminu możesz wybrać inną datę. Po zakończeniu rejestracji - na dobę przed zaplanowanym szczepieniem - otrzymasz wiadomość SMS z przypomnieniem terminu i miejsca szczepienia.

Kontakt z punktem szczepień. Ministerstwo Zdrowia zaleca, by robić to telefonicznie. Wizyta w punkcie może wiązać się z koniecznością stania w kolejce oraz jest bezpośrednim narażaniem na ryzyko zakażenia.

Reklama

Reklama

Reklama