Reklama

Reklama

Szczepienia przeciw COVID-19 w Polsce. W tym tygodniu do kraju trafi blisko 1,3 mln dawek

Do Polski dotarło 88 tys. dawek szczepionki od firmy AstraZeneca - przekazał prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych Michał Kuczmierowski. Około godz. 10 spodziewana jest też dostawa 870 tys. szczepionek od firmy Pfizer. Poza tym do Polski w tym tygodniu dotrzeć ma 120 tys. dawek preparatu firmy Johnson & Johnson i 204 tys. firmy Moderna - w sumie blisko 1,3 mln dawek.

Kuczmierowski informował wcześniej, że kolejna dostawa szczepionek firmy AstraZeneca będzie pomniejszona - pierwotnie miało być ich 171 tys. Ostatecznie do Polski w poniedziałek wcześnie rano trafiło 88 tys. 

Ta zmiana nie zaburzy realizacji harmonogramu szczepień - zapewnił prezes RARS. Dostawa była wcześniej spodziewana w niedzielę.

- Właśnie z uwagi na takie nieprzewidziane sytuacje w magazynach mamy zabezpieczone 390 tys. szczepionek, w szczególności AstraZeneca, na drugie dawki. Byliśmy przygotowani na taką ewentualność - powiedział Kuczmierowski. 

Reklama

W tym tygodniu trafi do Polski też 204 tys. dawek szczepionek firmy Moderna - dodał.

Czytaj też: Zapisy na szczepienia dla kolejnych roczników. Sprawdź szczegóły

Nowa szczepionka w środę

W poniedziałek do Polski dotrze także 870 tys. dawek preparatu firmy Pfizer - podkreślił Kuczmierowski. Z kolei w środę spodziewana jest pierwsza dostawa jednodawkowej szczepionki Johnson & Johnson w liczbie 120 tys. dawek.

- Dystrybucja do punktów szczepień odbywa się na bieżąco i wszystkie dawki są przekazywane na szczepienia, aby jak najszybciej zabezpieczyć Polaków - powiedział prezes RARS. 

Szczepienia w Polsce rozpoczęły się 27 grudnia ub.r. Prowadzone są one na razie preparatami firm Pfizer, AstraZeneca i Moderna.

Ładowanie...
Ładowanie...

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje