Reklama

Reklama

Szczepienia przeciw COVID-19. Rozpoczynają się zapisy dwóch nowych roczników dziennie

Szczepienia przeciw COVID-19 przyspieszają. Od poniedziałku mogą się zapisać osoby urodzone w latach 1974 i 1975 - razem z wszystkimi starszymi rocznikami. W kolejnych dniach rejestracja będzie uruchamiana dla coraz to młodszych Polaków. Jak się zapisać? Wyjaśniamy poniżej.

Od 26 kwietnia następuje istotna zmiana w zapisach na szczepienia przeciw COVID-19 - umożliwiono bowiem rejestrację dwóm kolejnym rocznikom dziennie. 

Warto też pamiętać, że 28 kwietnia rozpocznie się rejestracja dla osób w wieku 30-39 lat, które na początku roku (pomiędzy styczniem i marcem 2021) wypełniły specjalny formularz online i zadeklarowały chęć zaszczepienia się. 4 maja z kolei uruchomiona zostanie rejestracja dla osób w wieku 18-29 lat, które wypełniły wspomniany formularz.

Jak się zapisać na szczepienie przeciwko COVID-19?

E-rejestracja na stronie głównej pacjent.gov.pl. Zalogujesz się tam przez profil zaufany lub korzystając z dowodu osobistego z warstwą elektroniczną. Po zalogowaniu system zaproponuje pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się najbliżej twojego adresu. Po zakończeniu rezerwacji otrzymasz SMS z potwierdzeniem. Później - dzień przed planowanym terminem system przypomni ci o szczepieniu. 

Reklama

Bezpłatna infolinia - 989. Dzwoniąc na nią możesz zarejestrować siebie lub kogoś ze swoich bliskich. Do zapisu potrzebny jest numer PESEL. Jeśli podczas rejestracji podasz swój numer kontaktowy, na telefon otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówionej wizyty szczepienia. Podczas rejestracji otrzymasz termin i miejsce szczepienia. 

SMS o treści "SzczepimySie" na numer 880 333 333. Wówczas połączysz się z systemem, który przeprowadzi Cię przez rejestrację krok po kroku. Początkowo zostaniesz poproszony o podanie numeru PESEL, a potem kodu pocztowego. System rejestracyjny zaproponuje najbliższy wolny termin szczepienia w punkcie położonym w pobliżu twojego miejsca zamieszkania. W przypadku niedogodności terminu możesz wybrać inną datę. Po zakończeniu rejestracji - na dobę przed zaplanowanym szczepieniem - otrzymasz wiadomość SMS z przypomnieniem terminu i miejsca szczepienia. 

Kontakt z punktem szczepień. Ministerstwo Zdrowia zaleca, by robić to telefonicznie. Wizyta w punkcie może wiązać się z koniecznością stania w kolejce oraz jest bezpośrednim narażaniem na ryzyko zakażenia. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama