Reklama

Reklama

Szczepienia przeciw COVID-19 poza kolejnością. Starosta nyski zawieszony w prawach członka PiS

- Starosta nyski Andrzej Kruczkiewicz, który przyjął szczepionkę przeciwko koronawirusowi przed wszystkimi medykami w powiatowym szpitalu, został zawieszony w prawach członkach PiS - poinformowała posłanka PiS Violetta Porowska.

Starosta nyski przyjął szczepionkę 29 grudnia, jako jeden z pierwszych mieszkańców powiatu nyskiego, o czym donosił m.in. lokalny portal informacyjny.

Reklama

W sobotę posłanka Porowska, która jest pełnomocnikiem okręgowym Prawa i Sprawiedliwości w Opolu, skierowała do prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego, wniosek o zawieszenie Kruczkiewicza w prawach członka PiS, chociaż on sam zapewniał w specjalnym oświadczeniu, że nie zabiegał o szczepienie, a jedynie zgodził się spełnić prośbę dyrektora nyskiego szpitala, który w ten sposób chciał zachęcić mieszkańców powiatu do udziału w programie szczepień.

Na swoim portalu społecznościowym Porowska poinformowała, że od poniedziałku starosta Kruczkiewicz jest zawieszony w prawach członka PiS.

Władze okręgowe Solidarnej Polski w Opolu domagają się dymisji Kruczkiewicza ze stanowiska starosty, jednak jak przyznał jeden z lokalnych polityków PiS, jest to mało realne, ponieważ po odejściu obecnego starosty, PiS nie ma gwarancji, że fotel starosty nyskiego obejmie przedstawiciel tej partii. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne