Reklama

Reklama

Szczepienia przeciw COVID-19. Moderna chce, by jej preparat podawano nastolatkom

Moderna w poniedziałek wysłała wniosek do Europejskiej Agencji Leków, ​by umożliwiono szczepienia osób w wieku 12-18 lat jej preparatem przeciw COVID-19. Poinformował o tym Grzegorz Cessak, prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

"Dzisiaj Moderna złożyła wniosek do EMA o rozszerzenie wskazań do stosowania u młodzieży w wieku 12-18 lat. Skuteczność szczepionki Moderny przeciw COVID-19 u ok. 3,7 tys. nastolatków, którzy ją otrzymali, wyniosła 100 proc." - napisał w poniedziałek na Twitterze Grzegorz Cessak.

Polscy pacjenci otrzymują jedną z czterech szczepionek przeciw COVID-19. Preparaty firm Moderna, Pfizer/BioNTech i AstraZeneca są dwudawkowe, zaś Johnson & Johnson wymaga podania jednej dawki. Obecnie możliwe jest już stosowania szczepionki Pfizer/BioNTech u dzieci w wieku od 12 do 15 lat.

Reklama

Zgodnie z aktualna Charakterystyką Produktu Leczniczego COVID-19 Vaccine Moderna jest wskazana do czynnego uodparniania osób w wieku 18 lat i starszych w celu zapobiegania chorobie COVID-19 wywoływanej przez wirus SARS-CoV-2.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy