Reklama

Reklama

Szczepienia przeciw COVID-19. Michał Dworczyk: Odnotowaliśmy rekord

W środę padł rekord dziennej liczby wykonanych szczepień. Jak informuje pełnomocnik rządu ds. szczepień, minister Michał Dworczyk wykonano ich 273 778. "Narodowy Program Szczepień nabiera tempa wraz z wzrostem dostaw do Polski i rejestracją kolejnych roczników. Zachęcamy do zapisów" - napisał Dworczyk.

"Wczoraj zanotowaliśmy rekordową do tej pory liczbę szczepień wykonanych jednego dnia - 273 778. Słowa uznania dla wszystkich zaangażowanych! NPS nabiera tempa wraz z wzrostem dostaw do Polski i rejestracją kolejnych roczników. Zachęcamy do zapisów" - napisał na Twitterze Michał Dworczyk.

Dane z czwartku są niewiele niższe od tych środy. Dzienna liczba szczepień przeciw COVID-19 wyniosła 273 673. 

Łącznie w Polsce wykonano dotychczas 9 495 317 iniekcji. W tym 7 079 324 to szczepienia pierwsza dawką. Natomiast drugą otrzymało 2 415 993 osób.

Zgodnie z obowiązującym kalendarzem codziennie od 12 kwietnia do grupy osób, które mogą się rejestrować na szczepienie dołącza kolejny, młodszy rocznik. I tak od poniedziałku zapisywał się rocznik 1968 (53 lat), od wtorku rocznik 1969 (52 lat), w środę rocznik 1970 (51 lat). Kalendarz ustalono według tej zasady do 24 kwietnia, kiedy umówić na szczepienie będą się mogły osoby w wieku 48 lat (rocznik 1973). 

Reklama

W czwartek na szczepienia mogą się zapisywać osoby w wieku 47 lat. Sprawdź, jak to zrobić

Nowy harmonogram szczepień 

W tym tygodniu Michał Dworczyk przedstawił nowy harmonogram rejestracji na szczepienia, który przewiduje, że od poniedziałku 26 kwietnia każdego dnia będzie się odbywać rejestracja dwóch roczników. Natomiast od 9 maja wszyscy dorośli Polacy będą mieli wystawione już e-skierowania.

Polacy otrzymują obecnie dwudawkowe preparaty przeciw COVID-19, produkowane przez firmy Pfizer, Moderna i AstraZeneca, a także jednodawkową szczepionkę firmy Johnson & Johnson.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy