Reklama

Reklama

Szczepienia nauczycieli. Zgłosiło się ponad pół miliona chętnych

- Znamy już ostateczną liczbę zgłoszeń na szczepienia nauczycieli przeciw COVID-19. W sumie to prawie 545 tys. osób - poinformowała rzeczniczka prasowa MEiN Anna Ostrowska. Wśród zarejestrowanych jest prawie 63 tys. nauczycieli akademickich.

Chęć zaszczepienia się mogli zgłosić wszyscy nauczyciele ze szkół i placówek oraz nauczyciele akademiccy, a także inne osoby prowadzące zajęcia na uczelniach, urodzone od 1 stycznia 1956 do 31 grudnia 2003 r.

Reklama

Ostrowska przypomniała, że pierwsza tura zapisów, która rozpoczęła się 8 lutego, a zakończyła 10 lutego, obejmowała nauczycieli szkół i placówek oświatowych do 60. roku życia. Zgłosiło się wówczas 268 tys. osób.

- W drugim etapie, w którym zapisy trwały od 15 do 19 lutego, było blisko 277 tys. rejestracji (276 734), w tym prawie 63 tys. od nauczycieli akademickich i innych osób prowadzących zajęcia na uczelniach (62 650) - dodała.

W drugiej turze mogły zarejestrować się pozostałe grupy nauczycieli, nauczyciele do 65. roku życia oraz nauczyciele akademiccy do 65. roku życia.

Ładowanie...
Ładowanie...

Zaszczepionych zostało prawie 65 tys. nauczycieli

Szczepienia prowadzone są preparatem firmy AstraZeneca. Rozpoczęły się 12 lutego. W czwartek resort edukacji i nauki podał, że zaszczepionych zostało prawie 65 tys. nauczycieli.

Nauczyciele ze szkół i placówek rejestrowani byli przez dyrektorów za pośrednictwem Systemu Informacji Oświatowej, natomiast nauczyciele akademiccy i inne osoby prowadzące zajęcia na uczelniach - za pośrednictwem systemu POL-on. Pracowników uczelni zgłaszali rektorzy uczelni i szkół wyższych.

Nauczyciele, nauczyciele akademiccy i inne osoby prowadzące zajęcia na uczelni, urodzone w 1955 r. i wcześniej, będą mogli zaszczepić się później.

W piątek wieczorem, gdy były znane jeszcze niepełne informacje na temat wyników rejestracji (prowadzona była ona do piątku do północy) minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek ocenił je jako bardzo pozytywne. - Zarejestrowało się do tej pory 543 tys. osób, z czego 61 tys. nauczycieli akademickich. To jest ok. 65 proc. - do 70 proc. w niektórych miejscach - tych, którzy są uprawnieni do szczepień - powiedział wówczas. Podał, że sam się zarejestrował i czeka na szczepienie.

Nie czekaj do ostatniej chwili, pobierz za darmo program PIT 2020 lub rozlicz się online już teraz!Reklama

Reklama

Reklama

Reklama