Reklama

Reklama

Szczecin: Sanepid podjął decyzję w sprawie kwiaciarni na lodowisku

Kwiaciarnia, która powstała na jednym ze szczecińskich lodowisk, w wyniku decyzji sanepidu została zamknięta.

W weekend lokalne media obiegła informacja, że jedno ze szczecińskich lodowisk przekształciło się w kwiaciarnię. Wszyscy, którzy kupowali tam kwiaty, mogli odebrać je z magazynu, który znajdował się na tafli. Nie działała wypożyczalnia łyżew, która normalnie funkcjonuje na lodowisku.

Po niedzielnej kontroli sanepidu i policji pracownicy sanepidu zdecydowali o konieczności zamknięcia takiej formy działalności.

"Miejsce to pełni funkcję lodowiska"

 - Oceniając stan faktyczny uznano, że miejsce to pełni funkcję lodowiska, a nie kwiaciarni, stąd podjęta została decyzja o unieruchomieniu działalności - powiedziała w poniedziałek rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej Małgorzata Kapłan.

Reklama

Dodała, że decyzja została wykonana, a czynności kontrolne trwają.

Na zdjęciach z kwiaciarni na lodowisku, które zostały zamieszczone w lokalnych mediach widać było, że z kwiaciarni na lodzie korzysta sporo mieszkańców. Pojemniki z kwiatami znalazły się na środku lodowiska, a dookoła jeździli łyżwiarze.

Tomasz Fornalski z kwiaciarni Lodogryf mówił w niedzielę, że lodowisko zostało wynajęte innemu podmiotowi, czyli kwiaciarni. Tłumaczył, że pomysł zrodził się z trudnej sytuacji przedsiębiorców, którzy musieli zamknąć swoją działalność przez obostrzeniach związane z koronawirusem.

- Takie miejsca, jak lodowiska nie są objęte rządową tarczą, bo pracują tu pracownicy sezonowi, a nie na etatach - wskazywał.

Ładowanie...

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy