Reklama

Reklama

Suwałki: Policja przerwała wesele. Jest śledztwo

Suwalska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie nielegalnego wesela, które odbywało się w jednym z lokali gastronomicznych w mieście. Impreza została przerwana przez policję i sanepid.

Jak poinformowała prokuratura, śledztwo jest prowadzone pod kątem sprowadzenia niebezpieczeństwa dla zdrowia wielu osób. Według prokuratury, organizacja imprezy weselnej mogła spowodować zagrożenie epidemiczne.

Wesele odbyło się w ubiegłą sobotę. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Suwałkach otrzymała donos o jego organizacji.

Kiedy pracownicy sanepidu i policji przyjechali na miejsce posesja, na której jest lokal gastronomiczny, była zamknięta na kłódkę, a okna zasłonięte. Jednak z lokalu słychać było odgłosy i śpiewy. Na weselu bawiło się 40 osób.

Reklama

PSSE nałożyła mandat w wysokości 500 zł dla koordynatora wesela i sporządziła decyzję o zamknięciu imprezy z natychmiastową wykonalnością. Pracownicy stacji podejmą jeszcze decyzję jakiej wysokości grzywną zostanie ukarany organizator wesela. Według przepisów, kara taka może wynieść od 5 do 30 tys. zł.

Jak informuje prokuratura, za sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób grozi kara do 8 lat więzienia. Dotychczas nikomu w tej sprawie nie postawiono zarzutów.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy