Reklama

Reklama

Stanowisko KEP w sprawie szczepionek AstraZeneca i Johnson&Johnson

O godz. 10.30 odbędzie specjalna prezentacja, na której zostanie zaprezentowane stanowisko przewodniczącego zespołu ekspertów Konferencji Episkopatu Polski ds. bioetycznych w sprawie korzystania ze szczepionek przeciw COVID-19 firm AstraZeneca i Johnson&Johnson. Transmisję obejrzysz na polsatnews.pl.

Reklama

Pierwsza dostawa szczepionek przeciw koronawirusowi firmy Johnson&Johnson w środę dotarła do Polski. Cały czas trwa także szczepienie preparatem firmy AstraZeneca.

Eksperci Konferencji Episkopatu Polski ks. dr hab. Piotr Kieniewicz oraz prof. Andrzej Kochański zaprezentują stanowisko Kościoła w sprawie stosowania obu tych szczepionek. Spotkanie poprowadzi ks. Leszek Gęsiak SJ, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski.

Poprzednie stanowisko KEP w sprawie szczepień

Reklama

Polscy biskupi już wcześniej zabierali głos w kwestii szczepień. Kiedy rozpoczynała się kampania Narodowego Programu Szczepień, KEP zaprezentował stanowisko, w którym podkreślono, że "decyzja o szczepieniu jest kwestią wyboru danej osoby dokonanym przez nią w sumieniu".

Zespół Ekspertów ds. Bioetycznych zaznaczył, że osoby, które zaszczepią się szczepionką przeciw COVID-19 przygotowaną na bazie płodowych linii komórkowych, nie ponoszą winy. 

"Nie uczestniczą one w procesie produkcyjnym tych szczepionek, ale w trosce o swoje życie lub zdrowie mogą z nich korzystać" - napisano w grudniowym oświadczeniu KEP.  

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje