Reklama

Reklama

Spotkanie prezydenta z przedsiębiorcami. "Nie wygląda to źle"

Prezydent Andrzej Duda spotkał się w Pałacu Prezydenckim z pracodawcami związanymi z Radą Przedsiębiorczości. W naradzie uczestniczył także wicepremier, minister pracy Jarosław Gowin. - Wydaje się, że sytuacja gospodarcza nie wygląda źle - ocenił prezydent.

Spotkanie w Kancelarii Prezydenta dotyczyło problemów, z jakimi zmagają się przedsiębiorcy podczas pandemii koronawirusa.

Reklama

- Problemów jest bardzo wiele, bo i skala problemu, jakim jest pandemia koronawirusa i jej wpływ na gospodarkę, jest gigantyczna i jest to olbrzymie wyzwanie - ocenił Duda. 

Zaznaczył jednocześnie "z satysfakcją", że "pomimo pewnych potknięć generalnie wydaje się, że od strony gospodarczej sytuacja w Polsce nie wygląda źle". - Na tle innych krajów poradziliśmy sobie - dodał.

Zdaniem prezydenta od strony zdrowotnej sytuacja również "nie jest zła". Według Andrzeja Dudy udało się nie ulec trzeciej fali zachorowań, także dzięki wprowadzeniu i utrzymaniu obostrzeń.

Wrócić na ścieżkę szybkiego rozwoju

- Ale cały czas musimy szukać nowych rozwiązań, dobrych rozwiązań, a dziś największym wyzwaniem jest znalezienie takich, które pomogą przetrwać polskim firmom i przedsiębiorcom, a następnie najszybciej, jak to będzie możliwe, wrócić z powrotem na drogę jak najbardziej dynamicznego rozwoju - mówił Andrzej Duda. 

Podkreślał, że rozmowy takie świadczą również o tym, że biznes także bierze odpowiedzialność w swoje ręce i jest gotowy "wspierać od strony intelektualnej prace rządu".

Jak dodał, zmagający się z pandemią rząd "ma pełną świadomość, że dla naszej gospodarki i kraju jest to być albo nie być". - Albo zastosujemy dobre, mądre, optymalne rozwiązania i przejdziemy przez pandemię, żebyśmy dalej mogli się rozwijać, albo pandemia i kryzys cofną nas rozwojowo - stwierdził Duda.

- To jest wielka odpowiedzialność i cieszę się, że państwo, przedstawiając tutaj swoje propozycje, tę odpowiedzialność wspólnie z przedstawicielami władzy wykonawczej, w szczególności rządu, chcecie podjąć - mówił prezydent. 

Andrzej Duda podkreślał, że stara się słuchać głosów, które różnymi sposobami docierają do Pałacu Prezydenckiego. Jak zaznaczył, środowe spotkanie jest efektem właśnie takiego głosu - pisma od szefa BCC Marka Goliszewskiego z prośbą o umożliwienie Radzie Przedsiębiorczości przedstawienia swoich uwag co do środków zaradczych, podejmowanych w związku z kryzysem.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy