Reklama

Reklama

Spotkanie premiera z wojewodami. Rzecznik rządu: Żaden wariant nie jest wykluczony

Premier Mateusz Morawiecki i ministrowie Adam Niedzielski oraz Paweł Szefernaker rozmawiali z wojewodami o wprowadzeniu ewentualnych modyfikacji w obowiązujących od dziś obostrzeniach. - Żaden wariant nie jest wykluczony - mówił po spotkaniu rzecznik rządu Piotr Müller na antenie Polsat News. Müller odniósł się też do słów prof. Andrzeja Horbana, który sugerował całkowity lockdown kraju.

Dzisiaj w całym kraju weszły w życie nowe obostrzenia, które będą obowiązywać do 9 kwietnia.

W Polsat News rzecznik rządu, spotkaniu m.in. premiera z wojewodami, był pytany o ewentualne zaostrzenie restrykcji. 

- W tej chwili nie możemy wykluczyć żadnego wariantu, ale pamiętajmy, że dziś weszły w życie nowe przepisy, jeśli chodzi o zasady bezpieczeństwa, więc przede wszystkim do nich należy się dostosować - podkreślał na antenie Polsat News.

Reklama

Jak dodał, rząd liczy na to, że obecne obostrzenia będą wystarczające, wszystko jednak zależy od zachowania ludzi i stosowania się do zasad bezpieczeństwa.

Odnosząc się do słów prof. Andrzeja Horbana, głównego doradcy Rady Medycznej przy premierze, że w każdej chwili Polska może być zamknięta, Müller zauważył, że ze strony epidemiologów padają postulaty dalej idące niż obecne restrykcje, jednocześnie część z nich uważa, że istniejące obostrzenia są wystarczające.

- Nie mówimy w tej chwili o zaostrzaniu przepisów. (...) W tej chwili musimy się stosować do obecnych obostrzeń i ograniczać do minimum kontakty społeczne - stwierdził.

Pytany, czy prowadzone są prace nad ustawą wprowadzającą godzinę policyjną, rzecznik rządu odparł, że na razie nie ma takich prac. 

- Natomiast przepisy dotyczące stanów nadzwyczajnych istnieją w przepisach prawa, więc żaden wariant nie jest wykluczony. Jeszcze raz podkreślę, dzisiaj weszły w życie przepisy, które obowiązują przez najbliższe dwa tygodnie. Jeślibyśmy je w pełni egzekwowali jako obywatele, np. limity osób w sklepach, na spotkaniach, te obostrzenia byłyby wystarczające. Liczę, że faktycznie tak się stanie - powiedział.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy