Reklama

Reklama

SMS od ministerstwa zdrowia. Dostaną go niezaszczepione osoby

900 tysięcy osób niezaszczepionych przeciw COVID-19, które mają aktywowane Internetowe Konto Pacjenta, otrzymają w poniedziałek z Ministerstwa Zdrowia SMS-a zachęcającego do zaszczepienia się.

Wiadomość tekstowa brzmi: "UWAGA: Zapisz się już dziś na szczepienie przeciw COVID. W swoim IKP znajdziesz eskierowanie. Na osoby zaszczepione nie jest nakładana kwarantanna".

SMS-a tej treści otrzyma 900 tys. właścicieli Internetowego Konta Pacjenta, którzy nie zaszczepili się przeciw COVID-19.

Zobacz też: Holandia. Małżeństwo z koronawirusem uciekło z kwarantanny. Złapano ich w samolocie

Wysyłka wiadomości - jak poinformował resort - rozpoczęła się o godzinie 10.00. Smsy zostaną rozesłane w ciągu kilku godzin.

Reklama

"Czwarta fala niezaszczepionych"

"Czwarta fala epidemii jest falą niezaszczepionych, dlatego podejmujemy kolejne działania by dotrzeć z informacją o szczepieniach do jak najszerszej grupy osób. Chcemy wykorzystać wszystkie możliwości, stąd dzisiejsza akcja smsowa nie będzie ostatnią" - tłumaczy minister zdrowia dr Adam Niedzielski.

"Przymierzamy się również do wysyłki wiadomości tekstowych zachęcających do szczepień do osób kończących kwarantannę" - dodał.

Poniedziałkowa wysyłka to kolejna akcja SMS-owa Ministerstwa Zdrowia. MZ wysłało 15,5 mln smsów z informacją o szczepieniach dawką przypominającą po sześciu miesiącach od pełnego wyszczepienia oraz 5 mln wiadomości do osób 50 plus, które mogą zaszczepić się po pięciu miesiącach.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy