Reklama

Reklama

Słowacy nielegalnie przekroczyli granicę. Chcieli zobaczyć cmentarz

Dwóch Słowaków wbrew przepisom przekroczyło polsko-słowacką granicę. Mężczyźni otrzymali karę grzywny, a po przekazaniu stronie słowackiej zostali objęci dwutygodniową kwarantanną.

Słowaków ujawnili w niedzielę wielkanocną funkcjonariusze straży granicznej z Tarnowa podczas wspólnego patrolu z żołnierzami 16. Batalionu Powietrznodesantowego z Krakowa.

Cudzoziemcy zostali zauważeni w miejscowości Konieczna (rejon znaku granicznego I/214/7) w powiecie gorlickim. Mężczyźni w wieku 37 i 48 lat przeszli lasem z Republiki Słowacji do Polski. Jak wyjaśnili, granicę przekroczyli poza wyznaczonym przejściem granicznym, ponieważ wybrali się na wycieczkę krajoznawczą - chcieli zobaczyć przygraniczny cmentarz wojskowy.

Grzywna i kwarantanna

Wezwana na miejsce straż pożarna z Gorlic przeprowadziła kontrolę sanitarną mężczyzn. Za nielegalne przekroczenie granicy mężczyźni otrzymali grzywnę (z art. 49a kodeksu wykroczeń), zostali też pouczeni o zasadach przekraczania granicy RP.

Reklama

Następnie mężczyzn przekazano - w rejonie przejścia granicznego Barwinek-Vysny Komarnik - stronie słowackiej. W swojej ojczyźnie mężczyźni zostali objęci dwutygodniową kwarantanną.

Kontrola graniczna

Karpacki oddział straży granicznej przypomina, że w związku z przywróconą tymczasowo kontrolą graniczną, przekraczanie granicy z Republiką Słowacji możliwe jest wyłącznie w dwóch wyznaczonych do tego miejscach. W województwie małopolskim jest to przejście drogowe Chyżne-Trstena, a w województwie podkarpackim - Barwinek-Vysny Komarnik.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy