Reklama

Reklama

Śląskie: Fałszywi pracownicy sanepidu. Policja ostrzega

Żywiecka policja ostrzegła przed fikcyjnymi pracownikami sanepidu. W piątek (30 października) dwie kobiety, pod pretekstem sprawdzenia przestrzegania obostrzeń sanitarnych, weszły do mieszkania seniora z Żywca - poinformowała rzecznik żywieckiej policji asp. szt. Mirosława Piątek.

Jak zaznaczyła policjantka, jest pewne, że kobiety były oszustkami. 

- Pracownicy sanepidu, a także i większości innych instytucji w aktualnej sytuacji pandemii nie składają wizyt mieszkańcom - podkreśliła. Dodała, że funkcjonariusze sprawdzają, czy doszło do kradzieży.

Rzecznik zaapelowała o ostrożność w kontaktach z obcymi osobami, które podają się za pracowników różnych instytucji. 

- Pamiętajmy, że osoba, która puka do naszych drzwi, nie musi być tą, za którą się podaje. Oszuści bezwzględnie wykorzystają łatwowierność - powiedziała.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy