Reklama

Reklama

Śląskie: 80-latka pokonała koronawirusa. "Trafiłam na świetnych lekarzy"

W szpitalu zakaźnym w Tychach, walcząc z koronawirusem, świętowała swoje 80. urodziny. Barbarze Pendereckiej-Piotrowskiej udało się pokonać Sars-Cov-2. W rozmowie z "Super Expressem" opowiada, jak wyglądał przebieg choroby.

Barbara Penderecka-Piotrowska to siostra zmarłego niedawno kompozytora, Krzysztofa Pendereckiego. Zakażona 80-latka była leczona w Szpitalu Wojewódzkim w Tychach.

Jak wyglądały pierwsze symptomy choroby? Jak mówi pani Barbara, początkowo myślała, że zatruła się w restauracji z owocami morza. Ponadto miała objawy grypy, bolały ją uszy i głowa, zaczęła kaszleć.

"Mimo to do głowy mi nie przyszło, że to koronawirus" - zauważa. Gdy po tygodniu leżenia w domu zaczęła majaczyć, dzieci wezwały pogotowie ratunkowe.

Reklama

W szpitalu okazało się, że 80-latka ma Sars-Cov-2.

Pani Barbara była jedną z pierwszych pacjentów zakażonych koronawirusem, dlatego lekarze przyznali, że nie mają doświadczenia w tej dziedzinie, ale postarają się zastosować terapię, która dała pozytywne efekty na świecie.

"Uspokoiłam się, widząc wielki profesjonalizm całego personelu" - mówi.

Po trzech tygodniach - 10 kwietnia - pani Barbara mogła już opuścić szpital. Teraz pozostaje w kwarantannie domowej.

Koronawirus w Polsce

Zakażenia i zgony. Dane dzienne

66
1
91
149
7
20
95
2
30
54
1
36
61
3
242
4
42
1
29
24
79
13
59
101
2
Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy