Reklama

Reklama

​Śląsk: Zmarły dwie kolejne zaszczepione osoby

Dwaj mężczyźni z woj. śląskiego zmarli w niedługim czasie po przyjęciu szczepionki przeciw COVID-19 - poinformowano w rządowym raporcie na temat niepożądanych odczynów poszczepiennych.

Mężczyzna zaszczepiony w Siemianowicach Śląskich uskarżał się przed śmiercią na bardzo silne bóle kostno-mięśniowe i osłabienie. Zmarł 1 lutego "najprawdopodobniej z przyczyn sercowych" - jak zanotowano w raporcie. Poinformowano też, że rodzina zmarłego nie zgodziła się na proponowaną sekcję zwłok. Pacjent nie był hospitalizowany.

W powiecie lublinieckim mężczyzna zmarł dzień po przyjęciu szczepienia przeciw COVID-19. Jako przyczynę śmierci w raporcie wskazano pęknięcie tętniaka aorty wstępującej.

Wcześniej, 29 stycznia, w woj. śląskim po szczepieniu przeciw COVID-19 przyjętym 20 stycznia w Mysłowicach i dwudniowej chorobie zmarła 90-letnia kobieta.

Reklama

O zakwalifikowaniu zaburzeń zdrowia jako niepożądany odczyn poszczepienny (NOP) decyduje lekarz po badaniu i przeprowadzeniu wywiadu. Według definicji opublikowanej na stronie gov.pl NOP to zaburzenie stanu zdrowia, które wystąpiło w okresie czterech tygodni po podaniu szczepionki.

Ładowanie...
Ładowanie...
Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama