Reklama

Reklama

Siłownie i baseny zamknięte. Nowe obostrzenia

Baseny i siłownie zostaną zamknięte – poinformował premier Mateusz Morawiecki. Nowe obostrzenia, które są reakcją rządu na gwałtowny wzrost zakażeń koronawirusem, zaczną obowiązywać w całej Polsce już od soboty (17 października).

Baseny, siłownie i aquaparki będą nieczynne od 17 października - wynika z nowych obostrzeń w związku z COVID-19, o których w czwartek (15 października) poinformowali premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Adam Niedzielski. Obiekty te zostaną zamknięte zarówno w strefie czerwonej jak i żółtej - czyli w całym kraju (cała Polska objęta jest aktualnie strefą żółtą i związanymi z tym obostrzeniami).

Reklama

Premier zapewnił na czwartkowej konferencji, że branże najbardziej dotknięte ostatnimi obostrzeniami otrzymają wsparcie ze strony państwa. Podkreślał, że wprowadzenie nowych restrykcji jest konieczne w związku z postępowaniem pandemii koronawirusa w Polsce. - Jestem pewien, że jako społeczeństwo jesteśmy w stanie w czasie tych kilku tygodni pokazać ogromną solidarność w obliczu epidemii. Wygramy tę walkę, ale wygramy ją tylko wtedy, kiedy solidarnie podejdziemy do tych zaleceń i rygorów, które dzisiaj wdrażamy - zaznaczył Mateusz Morawiecki. 

Zmiany nie tylko na basenach i siłowniach

Poza siłowniami, basenami i aquaparkami zmiany dotkną także gastronomii i handlu. Zarówno w strefie żółtej, jak i czerwonej lokale gastronomiczne będą mogły działać w godz. 6.00-21.00. Po godzinie 21 możliwe będzie jedynie wydawanie dań na wynos. W restauracji czy barze tylko co drugi stolik może być zajęty.

Nowym obostrzeniem - dotyczącym tylko czerwonej strefy - są restrykcje w handlu. W sklepach od soboty będzie mogło przebywać do pięciu osób na jedną kasę. Od czwartku obowiązują już godziny dla seniorów. W godzinach od 10 do 12 w sklepach zakupy mogą zrobić jedynie osoby powyżej 60. roku życia.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy