Reklama

Reklama

Senator Ryszard Bober zakażony koronawirusem

Jan Filip Libicki z PSL-Koalicji Polskiej, Artur Dunin z Koalicji Obywatelskiej, a teraz także Ryszard Bober z PSL-Koalicji Polskiej - kolejni senatorowie zakażeni koronawirusem.

O pozytywnym wyniku testu na koronawirusa u senatora Bobera poinformował Onet.

Najpierw Libicki

W sobotę 1 sierpnia Jan Filip Libicki z PSL-Koalicji Polskiej poinformował na Twitterze, że ma koronawirusa.

Zapowiedział wówczas, że powiadomi sanepid o wszystkich osobach, z którymi miał bezpośredni kontakt w ostatnim czasie. Później w rozmowie z TVN24 przekazał, że byli to m.in. szef Kancelarii Senatu Piotr Świątecki oraz dyrektor Centrum Informacyjnego Senatu Grzegorz Furgo. 30 lipca senator Libicki prowadził posiedzenie senackiej Komisji Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej, a dwa dni wcześniej brał udział w obradach Rady Naczelnej PSL. 

Reklama

Jak przekazał w sobotę szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, senator Libicki przebywa w szpitalu w Poznaniu, czuje się dobrze.

Potem Dunin

W poniedziałek 3 sierpnia okazało się, że chory jest także senator KO Artur Dunin. Polityk powiedział PAP, że w ostatnim czasie źle się czuł, dlatego też postanowił wykonać badania na koronawirusa. "Dzisiaj otrzymałem wynik, okazało się, że jest pozytywny" - stwierdził senator KO.

Przekazał też, że obecnie przebywa w domu, choć ma gorączkę. Przyznał, że w sobotę brał udział w obchodach 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Przez cały czas nosił jednak maseczkę.

Na kwarantannie przebywa zaś senator KO Krzysztof Kwiatkowski. ""Szanowni Państwo, już prawdopodobnie wiecie z mediów, iż miałem kontakt z senatorem Libickim, zakażonym Covid-19. Dlatego do środy przebywać będę na kwarantannie, mając nadzieję, że wtedy wyniki testów ostatecznie potwierdzą, że jestem zdrowy" - napisał na Twitterze Kwiatkowski. Zakończył swój wpis życząc wszystkim zdrowia"- przekazał na Twitterze.

"Autokwarantannie" poddał się też senator PiS Ryszard Majer, który uczestniczył w posiedzeniu senackiej komisji rodziny, na którym był także senator Libicki.

"Dzisiaj poinformowałem moją lokalną inspekcję sanitarną. Jestem umówiony na wymaz" - przekazał senator. Poinformował, że zgodnie z algorytmem sanepid ma pobrać od niego wymaz siódmego dnia od kontaktu z osoba zakażoną.

"Na razie nie mam żadnych objawów" - powiedział Majer. Zaznaczył, że wie, że także inni senatorowie podjęli podobne kroki i w odosobnieniu czekają na pobranie próbki.

Będą testy?

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki (KO) poinformował w poniedziałek, że prawdopodobnie w środę senatorowie będą mieli możliwość przebadania się na obecność koronawirusa.

"Zorganizujemy prawdopodobnie w środę, zgodnie z zleceniami Sanepidu, możliwość przebadania się na miejscu, w Warszawie, czy w Senacie, czy w technologii drive-thru, to będziemy w najbliższych godzinach decydować" - powiedział Grodzki.

W czwartek ma się zebrać Zgromadzenie Narodowe, przed którym Andrzej Duda złoży przysięgę obejmując urząd prezydenta na drugą kadencję. Piątkowe posiedzenie Sejmu będzie przesunięte.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje