Reklama

Reklama

Senat odrzucił nowelizację ustawy covidowej

Senat zdecydował w piątek (27 listopada) o odrzuceniu złożonej przez PiS nowelizacji ustawy covidowej. Przewiduje ona, że dodatki za pracę z pacjentem z COVID-19 będą wypłacane jedynie pracownikom medycznym skierowanym do takiej pracy, a nie wszystkim w nią zaangażowanym.

To już kolejna nowelizacja ustawy dotyczącej przeciwdziałania sytuacjom kryzysowym związanym z wystąpieniem COVID-19 (tzw. ustawy covidowej). Za jej odrzuceniem głosowało 51 senatorów, przeciw było 47. Nikt się nie wstrzymał.

Teraz senacką uchwałą zajmie się w sobotę (28 października) Sejm. Głosowania w izbie niższej zaplanowano na godzinę 13.

"Pomyłka" w głosowaniach

Sejm, pod koniec października, przegłosował poprawki Senatu. Posłowie poparli przepis, zgodnie z którym dodatek w wysokości 100 proc. wynagrodzenia przysługiwać ma wszystkim, a nie tylko tym skierowanym do pracy, pracownikom ochrony zdrowia zaangażowanym w leczenie chorych na COVID-19. Regulacja została podpisana 4 listopada przez prezydenta, ale nie została opublikowana w Dzienniku Ustaw.

Reklama

Rzecznik rządu Piotr Müller tłumaczył, że ustawa covidowa w obecnym brzmieniu jest efektem pomyłki w głosowaniach i jej wejście w życie oznaczałoby wypłacenie dodatkowych wynagrodzeń praktycznie wszystkim lekarzom.

Nowa regulacja przewiduje, że dodatki za pracę z pacjentem z COVID-19 będą wypłacane jedynie pracownikom medycznym skierowanym do takiej pracy, a nie wszystkim w nią zaangażowanym. 

Zobacz również: Gorąca dyskusja w Senacie. Opozycja oburzona 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje