Reklama

Reklama

Sczepienia przeciw COVID-19. Zapisy dla roczników 2000, 2001, 2002 i 2003

Kolejni, coraz młodsi chętni mogą zapisywać się na szczepienia przeciw COVID-19. Od dziś wystawiono skierowania osobom z roczników 2000-2003. W sobotnim komunikacie Ministerstwo Zdrowia wyjaśniło, że na szczepienie będą mogły zarejestrować się wyłącznie osoby, które do 9 maja ukończyły 18. rok życia.

"Biorąc pod uwagę wpływ, jaki ta decyzja może mieć na proces rejestracji, odraczamy decyzję o wystawianiu skierowań dla części pacjentów z rocznika 2003. Zasady rejestracji i szczepień tej grupy zostaną zakomunikowane po wydaniu opinii Rady Medycznej" - poinformował resort zdrowia. 

Od 26 kwietnia obowiązuje zmiana w zapisach na szczepienia przeciw COVID-19, która umożliwia rejestrację kolejnym rocznikom, które wcześniej nie zadeklarowały chęci, by przyjąć szczepionki. 

28 kwietnia rozpoczęła się rejestracja dla osób w wieku 30-39 lat, które na początku roku - pomiędzy styczniem i marcem - wypełniły specjalny formularz online i zadeklarowały chęć zaszczepienia się. 

Reklama

4 maja natomiast uruchomiona została rejestracja dla osób w wieku 18-29 lat, które wypełniły wspomniany formularz.

Zapisy na szczepienia przeciw COVID-19. Jak to zrobić?

E-rejestracja na stronie głównej pacjent.gov.pl. Zalogujesz się tam przez profil zaufany lub korzystając z dowodu osobistego z warstwą elektroniczną. Po zalogowaniu system zaproponuje pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się najbliżej twojego adresu. Po zakończeniu rezerwacji otrzymasz SMS z potwierdzeniem. Później - dzień przed planowanym terminem system przypomni ci o szczepieniu. 

Bezpłatna infolinia - 989. Dzwoniąc na nią, możesz zarejestrować siebie lub kogoś ze swoich bliskich. Do zapisu potrzebny jest numer PESEL. Jeśli podczas rejestracji podasz swój numer kontaktowy, na telefon otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówionej wizyty szczepienia. Podczas rejestracji otrzymasz termin i miejsce szczepienia.

Więcej na temat rejestracji na szczepienia znajdziesz w serwisie Interia Zdrowie

SMS o treści "SzczepimySie" na numer 880 333 333. Wówczas połączysz się z systemem, który przeprowadzi Cię przez rejestrację krok po kroku. Początkowo zostaniesz poproszony o podanie numeru PESEL, a potem kodu pocztowego. System rejestracyjny zaproponuje najbliższy wolny termin szczepienia w punkcie położonym w pobliżu twojego miejsca zamieszkania. W przypadku niedogodności terminu możesz wybrać inną datę. Po zakończeniu rejestracji - na dobę przed zaplanowanym szczepieniem - otrzymasz wiadomość SMS z przypomnieniem terminu i miejsca szczepienia.

Kontakt z punktem szczepień. Ministerstwo Zdrowia zaleca, by robić to telefonicznie. Wizyta w punkcie może wiązać się z koniecznością stania w kolejce oraz jest bezpośrednim narażaniem na ryzyko zakażenia.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje