Reklama

Reklama

Sanepid: Nie potwierdzono koronawirusa wśród pracowników i gości Energylandii

Na dzień 10 sierpnia 2020 r. nie potwierdzono zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 wśród pracowników i gości Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze - informuje Powiatowy Inspektor Sanitarny w Oświęcimiu.

W ubiegłym tygodniu na stronach sanepidu pojawił się komunikat, że osoby, które 28 lipca były w Energylandii proszone są o kontakt z najbliższą powiatową stacją sanitarno-epidemiologiczną w miejscu zamieszkania. 

"U jednej osoby, która odwiedziła park 28 lipca, zdiagnozowano COVID-19. Test wykonano po kilku dniach od pobytu w parku. Nie wiadomo, czy tego dnia ta osoba, była już chora" - czytamy na profilu Energylandii na Facebooku.

Z pisma sanepidu, które dołączono do wpisu wynika, że do 10 sierpnia 2020 r. nie potwierdzono zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 wśród pracowników i gości parku rozrywki. 

Sanepid ocenił również, że na terenie kompleksu "przestrzegane są opracowane i konsultowane z tutejszym Inspektorem Sanitarnym procedury bezpieczeństwa, zapewniające właściwe postępowanie pracowników i gości w celu zmniejszenia rozprzestrzeniania się wirusa".

Reklama

Ładowanie...

Chcesz wiedzieć więcej na temat pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki w przeliczeniu na milion mieszkańców

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne