Reklama

Reklama

Samorząd lekarski chce testów w każdym medycznie uzasadnionym przypadku

Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej apeluje do lekarzy o zlecanie testów na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 w każdym medycznie uzasadnionym przypadku - wynika z wtorkowej informacji prasowej opublikowanej przez przedstawicieli samorządu lekarskiego.

Naczelna Rada Lekarska zauważyła, że możliwości diagnostyczne w zakresie walki z koronawirusem poprawiają się - liczba dostępnych testów zwiększa się, dlatego też powinny być w pełni wykorzystywane, nawet pomimo tego, że regulacje w tej kwestii nie do końca są jasne.

"Pomimo że regulacje rozszerzające możliwości wykonywania testów wprowadzone przez Narodowy Fundusz Zdrowia w dniu 4 kwietnia nie są precyzyjne, a nasze pytania do Narodowego Funduszu Zdrowia zawarte w apelu z 10 kwietnia pozostały jak na razie bez odpowiedzi, liczba wykonywanych testów, w szczególności personelowi medycznemu, musi stale się zwiększać" - zaznaczył samorząd lekarski.

Reklama

Dodał, że tylko w ten sposób lekarze są w stanie zapewnić bezpieczeństwo sobie, aby dalej pomagać pacjentom.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy