Reklama

Reklama

Rzecznik resortu zdrowia: ​Milion maseczek dla mieszkańców. Ozdrowieńcy szczepieni jedną dawką?

- Po konsultacji rady medycznej i otrzymaniu harmonogramu dostaw szczepionek może zostać podjęta decyzja o szczepieniu ozdrowieńców jedną dawką - powiedział rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz na antenie Polsat News. Jak zapowiedział, rząd planuje przekazanie miliona maseczek dla mieszkańców.

Priorytetem jest - zaznaczył Andrusiewicz - wyszczepienie osób starszych oraz personelu medycznego. Szczepienie medyków pozwoli wyeliminować ogniska koronawirusa w szpitalach. 

- Zmienia się grupa, która trafia do szpitali. Coraz mniej jest osób powyżej 70. roku życia, ponieważ ci są już zaszczepieni - wyjaśnił. 

Po konsultacji rady medycznej i otrzymaniu harmonogramu dostaw szczepionek  może zostać podjęta decyzja o szczepieniu ozdrowieńców jedną dawką.

Najgorzej na Warmii i Mazurach

Jak poinformował Andrusiewicz, obecnie najgorsza sytuacja epidemiczna panuje na Warmii i Mazurach, choć to na Mazowszu diagnozuje się najwięcej przypadków. W swoich analizach rząd bierze pod uwagę gęstość zaludnienia i liczbę mieszkańców. - W woj. warmińsko-mazurskim już wczoraj przekroczyliśmy poziom 52 zakażonych na 100 tys. mieszkańców - powiedział. 

Reklama

Kolejne to województwa, w których sytuacja staje się coraz poważniejsza to pomorskie, mazowieckie, lubuskie i kujawsko-pomorskie. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama