Reklama

Reklama

Ryszard Terlecki: Jeszcze nie należy myśleć o stanie nadzwyczajnym

- Jeszcze nie należy myśleć o wprowadzeniu stanu nadzwyczajnego, ale gdyby sytuacja bardzo się pogarszała, to może pojawić się taka konieczność - ocenił w poniedziałek (12 października) szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

W sobotę (10 października) premier Mateusz Morawiecki przekazał, że zaprasza opozycję na spotkanie, "żeby przedyskutować pomysły, wątpliwości". - Chcemy być jedną drużyną - podkreślił. 

Reklama

Terlecki, pytany przed dziennikarzy w Sejmie, po co premier zaprasza opozycję na takie spotkanie, odpowiedział: - Żeby porozmawiać o różnych aspektach ochrony przed pandemią i o tym, czy należy mnożyć obostrzenia, czy nie. To po pierwsze. Po drugie, opozycja się domaga rozmów i takiego jakby przez pana premiera zaproszenia, więc premier zaprasza - odpowiedział.

Stan nadzwyczajny w związku z koronawirusem?

Szef klubu PiS, pytany, czy w Polsce jest już taka sytuacja epidemiczna, że należy myśleć o wprowadzeniu stanu nadzwyczajnego, zaprzeczył. 

- Myślę, że jeszcze nie. Jak obserwujemy inne kraje, gdzie wprowadzono stan wyjątkowy - na Słowacji, czy w Czechach, to niewiele się zmieniło. Natomiast, być może, gdyby sytuacja bardzo się pogarszała, to taka konieczność może się okazać - odpowiedział.

Terlecki, dopytywany, czy pamięta zapewnienia premiera i innych polityków, że pandemia już nie jest groźna, odparł: - Bo tak było latem. Ale wszyscy mówiliśmy, że zanosi się na drugą fazę i ta druga faza chyba będzie się teraz zaczynać.

Odnosząc się do pytania, czy rząd dobrze się przygotował na drugą falę pandemii, Terlecki odpowiedział, że "świetnie".

Terlecki: Czarnek mówił mi, że czuje się świetnie

Terleckiego zapytano też, jak czuje się poseł PiS Przemysław Czarnek, który ma objąć resort edukacji i nauki, ale ze względu na zakażenie koronawirusem nie mógł być w ubiegłym tygodniu na zaprzysiężeniu ministrów przez prezydenta.

- Mówił mi, że świetnie i że w środę chyba kończy mu się ten okres kwarantanny i pod koniec tygodnia już będzie czynny - powiedział Terlecki.

Wideokonferencja z opozycją

Szef KPRM Michał Dworczyk, pytany po szczegóły spotkania Mateusza Morawieckiego z opozycją, przekazał, że premier zaprasza na wtorek na wspólną telekonferencję o godz. 14.30. Jej celem będzie omówienie sytuacji związanej z COVID-19. 

Oficjalne zaproszenia kancelaria ma wysłać do opozycji w poniedziałek.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje