Reklama

Reklama

Rozpoczęło się szczepienie nauczycieli. Zarejestrowanych prawie 270 tys. osób

W piątek w całym kraju rozpoczęły się szczepienia nauczycieli, którzy prowadzą stacjonarne zajęcia dla uczniów klas I-III oraz instruktorów praktycznej nauki zawodu.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że 268 tys. nauczycieli zapisało się na szczepienia przeciw COVID-19. Najwięcej zgłosiło się w województwach: mazowieckim - 42,5 tys., śląskim - ponad 31 tys. oraz wielkopolskim - 28 tys. Najmniej z województw: opolskiego - 6,5 tys. oraz z lubuskiego - 6,8 tys.

To nie koniec procesu rejestracji. Resort zdrowia nadal zachęca nauczycieli najmłodszych uczniów do zaszczepiania się.

W poniedziałek, 15 lutego, ruszy kolejna turą rejestracji nauczycieli. Na szczepienie będą mogli zgłosić się wszyscy nauczyciele zarówno edukacji przedszkolnej, jak i nauczyciele akademiccy. Jak informuje resort zdrowia, w tej grupie znajdą się również chętni nauczyciele (w wieku do 65 lat), którzy nie zostali zarejestrowani w I etapie przyjmowania zgłoszeń.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy