Reklama

Reklama

RMF: Od 1 czerwca zniesienie kolejnych obostrzeń

We wtorek rząd ogłosi następny etapy odmrażania kolejnych sektorów gospodarki. Tym razem będzie to rozrywka i rekreacja – informuje RMF FM.

Jak informuje Krzysztof Berenda z RMF FM, przede wszystkim odzyskamy możliwość szerszego uprawiania sportu. Rząd ma ogłosić, że od 1 czerwca otwarte będą mogły być siłownie i kluby fitness, oczywiście z ograniczeniami. Zamknięte będą na przykład natryski, wprowadzony zostanie obowiązek dezynfekowania sprzętu po każdym ćwiczącym, obowiązywać będzie także limit klientów.

Rząd ma zamiar także zapowiedzieć zniesienie obostrzeń dotyczące instytucji kulturalnych. Trwają prace nad otwarciem kin, ostatecznej decyzji jeszcze nie ma, ale jeżeli rząd na to pozwoli, to w salach zajęte będzie mogło być co drugie miejsce.

Reklama

Na konferencji ministerstwo ma ogłosić coś, co zostało zapowiedziane już w zeszłym tygodniu - będą mogły odbywać się wesela, ale maksymalnie do 50 osób.

Co z maseczkami?

Rząd chce także znieść obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Konieczne to będzie w sklepach, urzędach i komunikacji miejskiej.

"Dzisiaj lub jutro będziemy komunikowali, od kiedy nie będzie obowiązkowe noszenie maseczek ochronnych w przestrzeni publicznej" - ogłosił na antenie Polsat News Łukasz Szumowski. Szef resortu zdrowia zastrzegł przy tym, że ostateczne decyzje ws. zniesienia obowiązku noszenia maseczek zależeć będą od sytuacji epidemicznej w danym województwie.

"Są trzy województwa, które mają wskaźnik reprodukcji wirusa powyżej jednego. Tam możliwe, że będzie konieczność utrzymania obowiązku noszenia maseczek. W reszcie województw ten wskaźnik jest poniżej jedności, co oznacza, że liczba zakażeń spada" - wyjaśnił Szumowski.

Zaznaczył, że "to nie jest podział na województwa A i B, tylko na miejsca, gdzie jest ten wirus, i te, gdzie go nie ma".

Autor: Krzysztof Berenda

Opracowanie: Arkadiusz Grochot

Czytaj więcej na stronie RMF24


***

#POMAGAMINTERIA

Zróbmy małym pacjentom prezent na Dzień Dziecka

W Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie, na II piętrze, w budynku najbardziej oddalonym od wejścia, znajduje się mały oddział - Oddział Przeszczepiania Komórek Krwiotwórczych z sześcioma izolatkami. To tutaj trafia część dzieci chorych na nowotwory, żeby skorzystać z - czasami ostatniej - szansy powrotu do zdrowia i życia. Stowarzyszenie Koliber prowadzi zbiórkę, by z okazji Dnia Dziecka podarować małym pacjentom - nie zabawki, bo ich tam nie mogą mieć - ale m.in. nowe materace i pościel. Sprawdź szczegóły >>>

WESPRZYJ ZBIÓRKĘ >>>Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy