Reklama

Reklama

RMF: Koronawirus w sanepidzie w Krakowie

Już 72 osoby zostały poddane kwarantannie lub nadzorem epidemicznym w związku z zakażeniem koronawirusem w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie. Województwo małopolskie z 50 nowymi przypadkami zarażeń znów znalazło się na drugim miejscu w kraju (po Śląsku) pod względem zachorowań w kraju.

Najwięcej przypadków pochodzi z powiatu nowosądeckiego. To pokłosie wesel, na których bawiły się osoby zarażone COVID-19. Tam choruje już ponad 400 osób. Zwiększa się też liczba zakażonych koronawirusem po weselu w Suchej Beskidzkiej, a także po pogrzebie w Zakopanem. 

Na razie nie wiadomo natomiast, jak doszło do zakażenia na terenie stacji sanitarno-epidemiologicznej w Krakowie. Pracownicy sanepidu, członkowie ich rodzin i osoby, które się z nimi kontaktowały, objęte są kwarantanną i nadzorem epidemicznym. COVID-19 do tej pory potwierdzono u sześciu pracowników stacji. Dzisiaj będą jednak znane wyniki badań kolejnych. 

Reklama

Stacja wstrzymała przyjęcia interesantów, skupia się przede wszystkim na działaniach związanych z epidemią - poinformowała rzecznik małopolskiego Sanepidu Dominika Łatak-Glonek.

Autor: Maciej Pałahicki

Opracowanie: Magdalena Partyła

Koronawirus w Polsce

Zakażenia i zgony. Dane dzienne

66
1
91
149
7
20
95
2
30
54
1
36
61
3
242
4
42
1
29
24
79
13
59
101
2

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy