Reklama

Radom: Siedmioro dzieci ze żłobka zakażone koronawirusem

Siedmioro dzieci z radomskiego żłobka i ośmioro rodziców jest zakażonych koronawirusem - poinformowała rzeczniczka prezydenta Radomia Katarzyna Piechota-Kaim. Liczba zakażonych osób może się jeszcze zwiększyć, bo nie spłynęły jeszcze wszystkie wyniki.

Na razie Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Radomiu potwierdziła pozytywny wynik badania na obecność koronawirusa u siedmiorga dzieci uczęszczających do żłobka przy ul. PCK w Radomiu. 

"Mamy również informację, że koronawirus wystąpił u ośmiorga (spośród) rodziców tych dzieci" - przekazała rzeczniczka magistratu. 

Do żłobka uczęszczało 28 dzieci

W sumie, przed wykryciem koronawirusa u pierwszej osoby, do żłobka uczęszczało 28 dzieci. 

Żłobek przy ul. PCK w Radomiu został zamknięty pod koniec maja po zgłoszeniu przez jedną z pracownic podejrzenia zakażenia koronawirusem. Kobieta poinformowała, że poza pracą mogła mieć kontakt z osobą, u której wynik badania okazał się pozytywny. W sobotę badania potwierdziły, że pracownica żłobka jest zakażona. 

Reklama

W środę Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Radomiu przekazała, że u czwórki dzieci wynik badania na obecność koronawirusa wyszedł pozytywny. 

Zakażony rodzic to pracownik MOPS

Zaraziło się także kilkoro rodziców. "Jak się okazało, jeden z rodziców dziecka z pozytywnym wynikiem to pracownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Pracownicy MOPS, którzy mieli kontakt z tą osobą, zostali zgłoszeni do sanepidu i od nich także zostały pobrane wymazy" - poinformowała Piechota-Kaim. 

W domowej izolacji przebywa obecnie 18 pracowników MOPS-u. W piątek placówka nie przyjmowała wniosków od klientów, czynna była tylko kasa. 

Żłobek przy ulicy PCK został otwarty po tym, jak rząd dał samorządom taką możliwość, a Główny Inspektor Sanitarny przedstawił szczegółowe wytyczne. Władze miasta podkreślają, że wszystkie ich zalecenia zostały w żłobku wypełnione i placówka została w odpowiedni sposób przygotowana na powrót dzieci. 

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy