Reklama

Reklama

Radom: Nie żyje 46-letni fizjoterapeuta. To pierwsza ofiara koronawirusa wśród medyków

W nocy ze środy na czwartek zmarł 46-letni fizjoterapeuta z Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu. To pierwsza ofiara koronawirusa wśród pracowników medycznych w Polsce - informuje TVN24.

"Z przykrością informujemy, że w szpitalu przy ul. Tochtermana w Radomiu zmarł fizjoterapeuta, pracownik naszego szpitala" - przekazała w rozmowie z TVN24 Karolina Gajewska, rzecznik Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu. 

"Zarząd i personel Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego składa rodzinie i bliskim najszczersze kondolencje. Jednocześnie informujemy, że szpital chce przekazać wsparcie finansowe rodzinie zmarłego. Łączymy się w bólu z rodziną i bliskimi zmarłego" - powiedziała Gajewska. 

Jak podaje portal, 46-latek znajdował się pod opieką lekarzy od dwóch tygodni. Początkowo stwierdzono u niego duszący kaszel, ale z każdym dniem jego stan się pogarszał. Tydzień temu trafił na oddział intensywnej terapii, gdzie został podłączony pod respirator i wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej. 

46-latek pracował jako fizjoterapeuta na oddziale rehabilitacji Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu.

Placówka ta to jedno z największych ognisk koronawirusa w Polsce. COVID-19 potwierdzono tam już u ponad 200 osób, w tym u 112 pracowników. Według TVN24, zmarły medyk mógł się zarazić od pacjenta przeniesionego na jego oddział z neurologii. 

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje