Reklama

Reklama

Radom: Lekarz Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego zarażony koronawirusem

Jeden z lekarzy Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego (MSS) w Radomiu jest zarażony koronawirusem. Według szpitala lekarz nie miał kontaktu z pacjentami, ale kontaktował się z personelem placówki. Obecnie kilkadziesiąt osób czeka na wyniki badań.

W piątek rzeczniczka Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu Karolina Gajewska potwierdziła zakażenia się koronawirusem przez lekarza pracującego w szpitalu. Wcześniej, czyli w środę, rzeczniczka informowała o przypadku zarażenia jednego z pracowników, nie precyzując, że chodzi o lekarza.

"Pacjent obecnie przebywa w szpitalu w Warszawie, ponieważ tam mieszka. Tam też zaobserwował u siebie objawy chorobowe" - poinformowała rzeczniczka w piątkowym komunikacie prasowym. Dodała, że lekarz nie miał kontaktu z pacjentami, kontaktował się natomiast personelem szpitala. W związku z tym badaniom w kierunku koronawirusa poddanych zostało kilkadziesiąt osób, w tym zarząd szpitala, który miał najbliższy kontakt z chorym lekarzem.

Reklama

W komunikacie podano, że wobec tych osób zostały wdrożone procedury zgodnie z zaleceniami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Radomiu. "Osoby z kontaktu czują się dobrze, nie zgłaszają objawów chorobowych" - powiedziała rzeczniczka.

Jednocześnie szpital poinformował, że decyzją Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Radomiu wstrzymane zostały do odwołania wszystkie przyjęcia pacjentów do Oddziału Wewnętrznego I, zarówno planowe, jak i nagłe przypadki. W przypadkach nagłych zachorowań i sytuacji ratujących życie, pacjenci będą przyjmowani na Oddział Wewnętrzny II - jedyny oddział wewnętrzny w Radomiu. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje