Reklama

Reklama

Radom: Kolejna ofiara COVID-19 z Domu Księży Seniorów. Zmarł 83-latek

W szpitalu w Radomiu zmarł 83-letni emerytowany kapłan, mieszkaniec miejscowego Domu Księży Seniorów. To szósta ofiara wirusa SARS-CoV-2 w tej placówce.

Wicekanclerz kurii biskupiej w Radomiu ks. prał. Marek Fituch poinformował w środę (5 sierpnia), że 83-letni ksiądz zmarł we wtorek w szpitalu w Radomiu. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w piątek w Górze Puławskiej.

To szósta ofiara COVID-19 wśród mieszkańców Domu Księży Seniorów. Pierwszy z emerytowanych duchownych zmarł na początku lipca. Miał 75 lat. W kolejnych tygodniach zmarło następnych czterech księży w wieku 84-92 lata.

Wszyscy przebywali w radomskim szpitalu. "Obecnie na oddziale zakaźnym leczony jest jeszcze jeden ksiądz senior. Jego stan lekarze określają jako stabilny" - powiedział wicekanclerz. 

Reklama

Koronawirus w Domu Księży Seniorów

Na początku lipca obecność koronawirusa wykryto u jednego z mieszkańców Domu Księży Seniorów w Radomiu. Emerytowanym duchownym wykonano testy. Kilkunastu z nich miało wyniki pozytywne. Księża z objawami chorobowymi zostali przewiezieni do szpitala zakaźnego.

Dom Księży Seniorów mieści się w osobnym skrzydle Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. W ub. tygodniu w placówce przeprowadzono dezynfekcję. Wśród mieszkańców nie ma już osób z koronawirusem. 

Reklama

Reklama

Reklama