Reklama

Reklama

Rada Medyczna: Trzeba ograniczyć imprezy i handel do minimum

Ograniczenie ​do "niezbędnego minimum" imprez masowych, działalności handlowej i artystycznej - to nowe zalecenia Rady Medycznej przy premierze. Eksperci wskazują, że większe obostrzenia powinny obowiązywać zwłaszcza w powiatach, gdzie liczba hospitalizacji na COVID-19 przekracza dziewięć na 100 tys. mieszkańców.

Rada, na czele której stoi prof. Andrzej Horban, rekomenduje jak najszersze szczepienie osób do tej pory niezaszczepionych oraz przyjęcie trzeciej dawki przez osoby uprawnione. Zaleca również przestrzeganie zasad sanitarnych - dystansu, dezynfekcji i noszenia maseczek w miejscach wyznaczonych przepisami.

Eksperci chcą ponadto, aby odpowiednie służby egzekwowały obowiązujące ograniczenia i przepisy epidemiczne, w tym niewpuszczanie i nieobsługiwanie osób świadomie je łamiących.

Rada Medyczna: Chcemy uniknąć paraliżu gospodarki i życia społecznego

Stanowisko wydano 22 listopada br. Zalecenia - jak w nim wskazano - mają na celu ochronę życia osób niezaszczepionych i zdrowia pozostałych oraz uniknięcie paraliżu gospodarki i życia społecznego.

Rada Medyczna jest organem pomocniczym premiera Mateusza Morawieckiego. Poza przewodniczącym prof. Horbanem, który jest głównym doradcą premiera do spraw COVID-19, zasiada w niej również piętnastu ekspertów medycznych głównie z dziedzin epidemiologii, wirusologii, zdrowia publicznego. 

Reklama

Rada analizuje i ocenia bieżącą sytuację w kraju, proponuje działania i opiniuje niektóre akty prawne. Sama nie może jednak wprowadzać obowiązujących reguł.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje